krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Otwarcie sklepu koneckiej „Społem" PSS w Nowym Dziebałtowie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: wtorek, 20, maj 2014

W dniu 4 maja br. w Nowym Dziebałtowie odbyło się uroczyste otwarcie sklepu, należącego do „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Końskich. Z tej okazji konecka „Społem" PSS zorganizowała w Nowym Dziebałtowie festyn spółdzielczy.

Wśród przybyłych na uroczystość zaproszonych gości byli m.in.: Ryszard Jaśkowski – zastępca prezesa Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", Michał Cichocki – burmistrz Urzędu Miasta i Gminy Końskie, Zbigniew Kowalczyk – przewodniczący Rady Miasta Końskie, Bogdan Soboń – starosta Powiatu Koneckiego, Wojciech Owczarek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich, Kazimierz Pasterczyk – przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu i ks. Wiesław Szymkiewicz – proboszcz parafii w Nowym Dziebałtowie. Natomiast ze strony gospodarzy byli m.in.: Anna Prządo – przewodnicząca Rady nadzorczej, Stanisław Haraziński – prezes Zarządu i Jerzy Cholewiński – dyrektor handlowy. Przybyli również licznie mieszkańcy Nowego i Starego Dziebałtowa oraz Nowego i Starego Sokołowa – klienci otwieranego sklepu.
Otwierany po remoncie, od grudnia 2013 r. do końca kwietnia 2014 r., sklep jest czwartym sklepem przejętym przez „Społem" PSS w Końskich od miejscowej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska". W wyniku generalnej modernizacji sklepu, powiększono jego salę sprzedażową do 75 m². Wymieniono okna, drzwi, elektrykę itp. Podłączono klimatyzacje i monitoring. Zmodernizowaną salę sprzedażową wyposażono w nowe urządzenia. Przygotowano ją do działania systemu komputerowego. Przygotowano także powierzchnię magazynową i pomieszczenia socjalne. Sklep otrzymał też nową elewację.
Uroczystość w Nowym Dziebałtowie rozpoczęła się o godzinie 12.00 Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Rafała Kalinowskiego. Po niej odbył się przemarsz uczestników uroczystości do otwieranego sklepu. Przed oficjalnym otwarciem sklepu odbyło się jego poświęcenie przez miejscowego proboszcza ks. Wiesława Szymkiewicza.
Następnie były oficjalne wystąpienia gości: prezesa Ryszarda Jaśkowskiego, burmistrza Michała Cichockiego i starosty Bogdana Sobonia.
Prezes Ryszard Jaśkowski pogratulował koneckim spółdzielcom otwartych delikatesów, z których będą korzystać mieszkańcy Nowego i Starego Dziebałtowa oraz Nowego i Starego Sokołowa. Zaś do mieszkańców tych miejscowości zaapelował, aby wspierali handel spółdzielczy i zaznaczył, że w tym przypadku majątek spółdzielczy GS „SCh" nie przeszedł w obce ręce, bo przejęła go też spółdzielczość – „Społem" PSS w Końskich. Z tego przejęcia społeczność lokalna może mieć wiele korzyści, bo konecka „Społem" PSS oferuje dobre produkty w dobrej cenie. Na półkach sklepowych m.in. można znaleźć sporo dobrych towarów marki własnej „Społem".
Po wystąpieniach gości przemawiali również gospodarze: przewodnicząca Rady Nadzorczej Anna Prządo, prezes Zarządu Stanisław Haraziński i dyrektor handlowy Jerzy Cholewiński.
Potem wręczono dyplomy uznania następującym wyróżniającym się pracownikom: Paweł Barański, Jerzy Cholewiński, Grzegorz Kałuża, Roman Słowik i Jan Świercz.
Podczas festynu spółdzielczego występował Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianka". Na otwarcie sklepu konecka „Społem" PSS przygotowała dla klientów liczne degustacje i konkursy z nagrodami.