krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Zakończono I edycję ogólnopolskiej akcji „Cała reszta to szczęście"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: poniedziałek, 02, czerwiec 2014

W dniu 19 maja br. zakończono I edycję ogólnopolskiej akcji: „Cała reszta to szczęście", której organizatorami była Fundacja TVN „nie jesteś sam" i Mennica Polska. W akcji wzięło udział 21 podmiotów, wśród nich „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali dyplomy wraz z kolekcją „Szczęśliwych Dukatów", oznaczoną kolejnym numerem.

Podziękowania za udział w akcji dla „Społem" WSS Śródmieście odebrały: Anna Tylkowska - prezes Zarządu i Jolanta Jędrzejewska.
Fundacja „nie jesteś sam" jest pozarządową organizacją istniejącą od 2001 roku , której fundatorem jest spółka akcyjna TVN. Od początku jej istnienia prezesem jej jest dziennikarka, prezenterka telewizyjna Bożena Walter. Fundacja prowadzi działania na rzecz rzeczowego i finansowego wsparcia chorych dzieci i osób starszych. Pomaga placówkom służby zdrowia i ośrodkom pomocy społecznej. Finansuje m.in. remonty, budowę nowych obiektów, turnusy rehabilitacyjne, protezy itp.
Fundacja ta, w okresie od 15 stycznia br. do 18 marca br., zorganizowała z doświadczonym partnerem w akcjach „Reszta w twoich rękach" - Mennicą Polską, ogólnopolskie przedsięwzięcie: „Cała reszta to szczęście". Mosiężne „Szczęśliwe Dukaty", wartości 5 zł, wybili mincerze Mennicy Polskiej wg technologii monet będących w obiegu. Wyjątkowym atutem dukatów były ich rewersy zaprojektowane przez prezesa Fundacji Bożenę Walter oraz przez dziennikarzy stacji TVN, pracujących także w Fundacji. Ponadto sześć dukatów mogło tworzyć niepowtarzalną kolekcję.
Na majowym spotkaniu autorki rewersów dukatów omówiły idee związane z ich projektami. Dłoń na rewersie Bożeny Walter, uzupełniona literkami i cyferkami jej wnucząt, to wymowny symbol działalności Fundacji. Kinga Rusin przewidując , że serduszka mogą pojawić się w innych projektach, w swoim wykorzystała drzewo, symbol Fundacji, które daje bezpieczne schronienie. Anna Maruszeczko wykorzystała serce, do którego prowadzi labirynt i hasło: „Zostań sobą". Wizerunek dzieci wpisany w literkę „M" i zdanie „Pomaganie innym jest bezcenne", to projekt Magdy Mołek . Sercem posłużyła się również Dorota Wellman , a Marcin Prokop umieścił na rewersie jej i swoją karykaturę twarzy. Cenne na dukatach są również podpisy autorów.
W okresie trwania akcji: „Cała reszta to szczęście", do klientów śródmiejskiej „Społem" WSS trafiło 10.800 „Szczęśliwych Dukatów".
Zarówno powodzenie tej akcji, jak i zaangażowanie partnerów w pełni usatysfakcjonowały organizatorów i już na majowym spotkaniu podjęto decyzję o jej kontynuowaniu w roku przyszłym.