Odpowiedzialność społeczna biznesu/ "Społem" is implementing Corporate Social Responsibility into life - publikacja dwujęzyczna
„Społem" aktywnie włącza się w działania proekologiczne i wdraża w życie aktywności związane z odpowiedzialnością społeczną biznesu. Należy pamiętać, że spółdzielczość to nie tylko działania związane z uzyskiwaniem zysków ekonomicznych, ale przede wszystkim aktywność społeczna chrakteryzująca się dobrowolnymi działaniami na rzecz pozytywnych zmian w najbliższym otoczeniu. Jest to zaangażowanie indywidualnego człowieka w kreowanie lepszej rzeczywistości. Właśnie takie inicjatywy podjęliśmy wspierając fundację Bee Helpy Pomóż pszczołom.
Polski handel detaliczny - publikacja na łamach Gazety Prawnej - Forum Biznesu
Kongres 590, licznie zgromadził przedstawicieli biznesu małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, to jedno z największych imprez gospodarczych w Polsce, miejsce spotkań i dialogu postaci świata polityki, nauki i biznesu. KZRSS "Społem" wspierając 7 Kongres 590 pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP - Pana Andrzeja Dudy, współtworzyło specjalne wydanie Gazety Prawnej - Forum Biznesu.
Główne obszary tematyczne tegorocznego Kongresu 590 to m.in.: polityka i bezpieczeństwo, gospodarka, żywność i rolnictwo, a także energetyka, ekologia, wyzwania społeczne i zdrowie.
7. edycja Kongresu 590 odbyła się 22-23 czerwca 2022 na terenie Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn
Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości
Z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości,
składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
wszelkiej pomyślności,
realizacji założonych celów i pomyślnego rozwoju spółdzielni,
oraz wielu sukcesów i satysfakcji z codziennej pracy.
wszystkim spółdzielcom, działaczom, członkom
i pracownikom spółdzielni spożywców,
składa
Rada Nadzorcza i Zarząd KZRSS „Społem"
„Spółdzielnie budują lepszy świat"
2 lipca 2022 r.
Zapraszamy na spektakl „Wasylyna" do Teatru Lalek Guliwer w Warszawie
„Wasylyna" to spektakl Tarnopolskiego Regionalnego Teatru Lalek. Ukraińska opowieść o miłości matki do córki – tytułowej Wasylyny. Baśniowa historia o przeżywaniu żałoby i radzeniu sobie z rzeczywistością jest przepełniona ludową symboliką. Kiedy matka Wasylyny umiera, a w jej domu zjawia się zła macocha ze swoimi córkami, pomocna okazuje się lalka –spuścizna i błogosławieństwo od zmarłej matki. W spektaklu przedmioty codziennego użytku przybierają postać mistyczną. Lalki użyte w spektaklu to tradycyjne słowiańskie motanki, zrealizowane według metod huculskich (wypełnione trzciną, sianem i polnymi kwiatami).