krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Ogólnopolski Ranking Najlepszych Spółdzielni Spożywców za rok 2014 – „Dziennika – Gazety Prawnej"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: piątek, 07, listopad 2014

„Dziennik – Gazeta Prawna" z 28 października br., w „Strefie Gospodarki", opublikowała Ogólnopolski Ranking Najlepszych Spółdzielni Spożywców za rok 2014, pod tytułem: „Społem czyli razem".
We wprowadzeniu do Rankingu napisano: „ ...Tym razem nasza Redakcja postanowiła przyjrzeć się dokładniej najlepszej alternatywie dla ogólnopolskich sieci handlowych czyli popularnym Spółdzielniom Spożywców „Społem".

Sklepy pod znanym od pokoleń logiem „Społem" przyciągają konsumentów nie tylko coraz szerszym asortymentem, świetnymi lokalizacjami czy dobrymi cenami, ale przede wszystkim rodzinną i ciepłą atmosferą. Która ze spółdzielni „Społem" najlepiej realizuje obrane cele? Odpowiedź na to pytanie przybrała formę Rankingu, w którym staraliśmy się wyłonić najlepsze w naszym kraju spółdzielnie spożywców. W klasyfikacji braliśmy pod uwagę takie informacje jak: dane finansowe, prowadzona polityka zatrudnienia, aktywność na lokalnym rynku, polityka CSR oraz opinia jaką poszczególne spółdzielnie mają w spółdzielczej rodzinie".
Laureatami Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców za rok 2014 – „Dziennika – Gazety Prawnej" zostało 11 spółdzielni, w tym dwie eqsequo, a jedna spółdzielnia została wyróżniona. Są to następujące spółdzielnie:
1. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Szczecinie,
2. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni,
3. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Robotnik" w Zamościu,
3. „Społem" Spółdzielcze Domy Handlowe „Central" w Łodzi,
4. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olsztynie,
5. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kielcach,
6. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców Południe we Wrocławiu,
7. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Zawierciu,
8. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Końskich,
9. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej,
10. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda" w Płocku.
Wyróżnienie:
„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Elblągu.
Obok Rankingu opublikowano, co o nim sądzą niektórzy z jego Laureatów. Oto zamieszczone dwie wypowiedzi Prezesów.
Adam Sosnowiec, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni:
Jesteśmy najstarszą siecią handlowo-produkcyjną na lokalnym rynku, prowadzącą działalność w 8 sklepach branży spożywczej i przemysłowej, o łącznej powierzchni ponad 7.000 m². Posiadamy dwa nowoczesne zakłady produkcyjne piekarsko-ciastkarski i masarski, a także restaurację oraz bar mleczny. Wszystkie placówki wyposażone są w zintegrowany system informatyczny, klimatyzację oraz energooszczędne rozwiązania energetyczne. W ciągu ostatniej dekady nasze obiekty przeszły gruntowne modernizacje, dzięki którym ich standardy mogą sprostać najwyższym wymaganiom. W listopadzie planowane jest otwarcie następnego sklepu, zaś w 2015 roku rozpoczniemy budowę kolejnej placówki. Wszystkie inwestycje finansowane są z własnych środków, co świadczy o doskonałej kondycji finansowej Spółdzielni.
Maria Kowalik, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Zawierciu:
Cieszy nas zajęcie 7. miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców za 2014. To nagroda za codzienny trud i wysiłek wszystkich pracowników. Nie dajemy się konkurencji, a klienci lubią robić zakupy w naszych sklepach. Rozumiemy, że musimy dostosować się do wymogów rynku. Dbamy o estetykę, wygląd, wyposażenie oraz profesjonalną i miłą obsługę każdego klienta. Postawiliśmy na jakość i świeżość sprzedawanych produktów, głównie mięsa, wędlin, warzyw, nabiału i pieczywa. Pokazujemy, że potrafimy to robić, dzięki czemu nasze produkty zdobywają zaufanie klientów. Dobra jakość pozwoliła uzyskać m.in. certyfikaty TOP Produkt 2014 za bułki poznańskie i pasztet wieprzowy, Certyfikat „Doceń Polskie" za chleb graham i chleb zwykły oraz Certyfikat „Smaczna Jura" za ciasteczka „amoniaki" 2014.