krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" WSS Śródmieście i MAH „Społem" kontynuują akcję „Właściwe odżywianie pomaga w nauce"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2014 Opublikowano: piątek, 21, luty 2014

Od początku 2014 r., w ramach kontynuowania akcji „Właściwe odżywianie pomaga w nauce", zrealizowane już zostały przez „Społem" Warszawską Spółdzielnię Spożywców Śródmieście i Mazowiecką Agencję Handlową „Społem", zaplanowane na I kwartał br., kolejne spotkania z przedszkolakami.

W planach ujęte zostały cztery placówki w Śródmieściu Warszawy. Były nimi: Przedszkole nr 38 przy Placu Bankowym 3/5, Przedszkole nr 14 przy ul. Senatorskiej 24 – dwukrotnie, Przedszkole nr122 przy ul. Solec 37 i Przedszkole nr 12 przy ul. Niskiej 9.
Razem w prezentacjach udział wzięło 166 przedszkolaków w wieku 3-5 lat wraz z pedagogami. W przedszkolu przy ul. Solec 37 wzięły udział również panie przygotowujące dzieciom posiłki. Scenariusz spotkania we wszystkich placówkach był podobny i obejmował: dostosowaną do wieku uczestników prezentację produktów ważnych dla prawidłowego rozwoju – prowadzoną przez dietetyczkę, filmik JBB o przygodach Michałka w tęczowej krainie Tęczusia, konkurs, piramidę zdrowego żywienia uzupełnianą przez dzieci piktogramami, pytania i odpowiedzi przedszkolaków oraz drobne upominki i pożegnanie.
Partnerzy handlowi, biorący udział w akcji, dostarczyli swoje produkty do degustacji: „Bakoma" – serki „Bakuś", posiadające Formułę Zrównoważonego Rozwoju, która zawiera wapń, witaminę D oraz kwas tłuszczowy omega-3, „Maspex" Wadowice – musy „Kubuś" bez dodatku cukru, z wysoką zawartością błonnika i bez konserwantów, Cukiernia „Raj Plus" – ciasteczka „Fitnusie" z ziarnami, ZPM „JBB" – odtłuszczone parówki z mięsa wieprzowego, Młyny w Stoisławiu – kasze i płatki, „Garmond Press" – dziecięce wydawnictwa, Gospodarstwo Sadownicze B. W. Musiałowscy oraz Andrzej Smulski Handel Obwoźny – warzywa i owoce.
Akcją „Właściwe odżywianie pomaga w nauce", zapoczątkowaną w czwartym kwartale 2012 r., objętych zostało 17 placówek oświatowo-wychowawczych w Warszawie, z terenu dzielnic: Śródmieście, Żoliborz, Praga Północ i Bemowo.