krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Warszawa - Wielki remont Hali Gwardii

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2020 Opublikowano: wtorek, 15, wrzesień 2020

W maju wygasła umowa pomiędzy miastem ifirmą CBR Events, która od trzech lat zarządza Halą Gwardii. Nowy przetarg ma powierzyć operatorowi obiekt na 20 lat.
Miasto poszukuje partnera prywatnego, który wykona prace projektowe, remontowe i modernizacyjne Wielki remont Hali Gwardii. Hala z nowymi funkcjami wznowi działanie w 2023r.

HISTORIA W maju wygasła umowa pomiędzy miastem i firmą CBR Events, która od trzech lat zarządza Halą Gwardii. Nowy przetarg ma powierzyć operatorowi obiekt na 20 lat. Piotr Wróblewski W informacji podanej przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta czytamy, że Hali Gwardii przywrócona zostanie jej historyczna funkcja handlowo-usługowa. Koncepcja zakłada stworzenie miejsc pod niewielkie sklepiki i punkty gastronomiczne.

Poza tym powstanie „powierzchnia o funkcji kulturalnej" upamiętniająca Feliksa Stamma, założyciela Polskiej Szkoły Boksu - izba pamięci (240 mkw.), a także „ponadlo-kalne centrum integrujące mieszkańców". - W nowej hali każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie - od targu z lokalną, zdrową żywnością, przez atrakcyjną strefę kulinarną, aż po centrum kultury i miejsce spotkań - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Zapytaliśmy, czy po remoncie znikną popularne bary i punkty gastronomiczne, które teraz przyciągają do Hali Gwardii mieszkańców. - Główna funkcja przewidziana dla obiektu to handlowa, han-dlowo-usługowa i usługowa, z dopuszczeniem funkcji gastronomicznej i kulturalnej, adresowanej do różnych grup wiekowych - odpowiada nam Karolina Gałecka, rzecznik ratusza. Jednak, jak słyszymy, ostateczne decyzje będą podejmowane podczas negocjacji z inwestorem. Prywatna firma, która wygra przetarg, zaprojektuje nowe wnętrze hali, będzie odpowiedzialna za remont, a potem będzie mogła utrzymywać i zarządzać Halą Gwardii przez kolejnych - najprawdopodobniej -dwadzieścia lat. Taki czas podawali urzędnicy kilka mie- ■ 5 sięcy temu, lecz w przetargu jest informacja, że „czas (zostanie - red.) określony w toku negocjacji". Renowacja nie obejmuje pobliskiego targowiska, a jedynie budynek hali. Zgodnie z harmonogramem firma odpowiedzialna za cały proces zostanie wybrana dopiero w grudniu 2021. Miasto tłumaczy, że tak długi proces wynika ze skomplikowanej procedury. Przed podpisaniem umowy przewidziano trzy rundy negocjacji: ekonomiczną, prawną i techniczną. Nad całym procesem czuwać będzie konserwator zabytków. W budynku pozostać mają ślady wojenne (np. dziury po kulach), a także detale architektoniczne (np. gzymsy czy balustrady), które mają zostać oczyszczone i wzmocnione oraz odtworzone. REMONT DO 2023 ROKU
Co ciekawe, kilka miesięcy temu swój pomysł na Halę Gwardii przedstawił BBI Development. Firma wraz ze spółdzielcami Społem Śródmieście chciałaby przebudować obie Hale Mirowskie (ta bliżej a1. Jana Pawła II już należy do Społem). W wizualizacji dostrzec można m.in. zupełnie nowy, szklany budynek pomiędzy halami. Zapytaliśmy więc ratusz, czy w ramach przetargu istnieje możliwość przebudowy Hali Gwardii lub dobudowania na pobliskiej działce nowego obiektu. - Planowany remont Hali Gwardii (kubatura budynku łącznie z uwzględnieniem podziemi wynosi 60.000 m ) nie zakłada przebudowy lub dobudowy nowego obiektu na terenie samej hali - tłumaczy Karolina Gałecka. Dodaje jednak, że jeśli chodzi o wnętrza, to zakłada się „połączenie prac konserwatorskich z zabiegami adaptacyjnymi". Obiekt ma zostać dostosowany do wymogów współczesnych użytkowników, lecz z zachowaniem walorów historycznych.

Dziennik Nasze Miasto – Warszawa. Autor Piotr Wróblewski