krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS SPOŁEM Głogów ma już 75 lat

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2020 Opublikowano: piątek, 18, wrzesień 2020

Piękny jubileusz PSS Społem 8 września minęło 75 lat od założenia Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Głogowie. Dokładnie tego dnia1945r., z udziałem 50 członków oraz mieszkańców Głogowa i okolic, odbyło się pierwsze Walne Zgromadzenie Powszechnej Spółdzielni Spożywców. Do pierwszego zarządu spółdzielni wybrano: Stanisława Wyrzykowskiego, Władysława Zięcika, Czesława Zawieję. Pierwszy sklep otworzono 26 września I945r. przy ul. Słowiańskiej.

Początkowo w sklepie sprzedawał gospodarz spółdzielni Władysław Zięcik, później sprzedawczynią była Prakseda Unger. Jak czytamy w historii PSS Społem, „zaopatrzenia i dostawy towarów do sklepu dokonywano w walizkach, rowerem i wózkiem ręcznym. Później, korzystano z wynajmu wozów konnych od rolników". W 1946 roku uruchomiono sklep nr 2 w Brzostowie, nr 3 w Jaczowie i 4-ty w odbudowanym domu przy ul. Obrońców Pokoju 58 w Głogowie. W końcu 1946 r. Spółdzielnia liczyła już 113 członków.

Misją Spółdzielni od początku jej działalności jest stały rozwój w obszarze handlu produktami o najwyższej jakości, zapewniający osiągnięcie pełnej satysfakcji klientów. Jednocześnie PSS w Głogowie harmonijnie łączy kultywowanie tradycji ruchu spółdzielczego, z dopasowywaniem swojej oferty do wciąż zmieniających się oczekiwań rynku. Obecnie działalność handlowa jest prowadzona w 9 sklepach o łącznej powierzchni 1917 m2: 8 ogólnospożywczych i 1 oferującym produkty gospodarstwa domowego.

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie powstała zaraz po zakończeniu II wojny światowej, na zgliszczach Głogowa, który zniszczony był w 99%. Życie gospodarcze prawie nie istniało. W tych ciężkich czasach pionierzy ziemi głogowskiej, na wniosek burmistrza Eugeniusza Hoinki, założyli Spółdzielnię w Głogowie, a 8 września 1945 r odbyło się pierwsze organizacyjne Walne Zgromadzenie z udziałem 50 osób. Misją Spółdzielni od początku jej działalności jest stały rozwój w obszarze handlu produktami o najwyższej jakości, zapewniający osiągnięcie pełnej satysfakcji klientów. Jednocześnie PSS w Głogowie harmonijnie łączy kultywowanie tradycji ruchu spółdzielczego, z dopasowywaniem swojej oferty do wciąż zmieniających się oczekiwań rynku. Obecnie działalność handlowa jest prowadzona w 9 sklepach o łącznej powierzchni 1917 m2: 8 ogólnospożywczych i 1 oferującym produkty gospodarstwa domowego. Spółdzielnia posiada również własną piekarnię i cukiernię, w której od lat wykorzystuje się naturalne składniki używane w procesie produkcyjnym, a wyroby nadal cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Działalność jest rozwijana poprzez systematyczne inwestycje, które finansowane są z własnych środków, bez korzystania z kredytów komercyjnych. Te starania zostają poparte dokonaniami w formie wyróżnień - najnowszym osiągnięciem Spółdzielni jest zajęcie 10. miejsca i wyróżnienie w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Spółdzielni Spożywców za rok 2019 organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki", ogólnopolskiego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej". Spółdzielnia, mimo iż jest średnim przedsiębiorstwem, stara się być widoczna na lokalnym rynku nie tylko w związku handlem detalicznym czy produkcją, lecz także poprzez wspieranie inicjatyw miejskich, szkolnych, regionalnych, ale także pomocy potrzebującym. Szanowni Klienci, myślqc o przyszłości Spółdzielni, wyrażamy przekonanie, że nasza firma, mająca tak długoletnie tradycje oraz doświadczenie w pokonywaniu różnych trudności, jak również umiejętność nowoczesnego gospodarowania, cieszyć się będzie nadal zaufaniem klientów, co będzie podstawą dalszego rozwoju. W roku Jubileuszowym Prezes Zarządu Magdalena Zgondek składa podziękowania wszystkim pracownikom, członkom oraz klientom za obecność, wsparcie i lojalność.

Tygodnik Głogowski