krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

PSS Społem Biała Podlaska otworzyła nowy sklep

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2019 Opublikowano: wtorek, 06, sierpień 2019

W czwartek 1 sierpnia otwarty został trzynasty sklep spożywczy spółdzielni PSS Społem przy ul. Witolda Pileckiego (na osiedlu mieszkaniowym Podmiejska). Przy trzy dni klienci mogli korzystać z promocji na niektóre produkty, zdobywać okolicznościowe upominki i częstować się wyrobami z grilla. W sobotę na ich cześć koncertowała kapela ludowa Społem.

"Zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnego sklepu spożywczego na osiedlu, które nie ma jeszcze rozwiniętej sieci handlowej. Może nie największego powierzchniowo, ale nowocześnie zaprojektowanego i urządzonego. Do jego powstania walnie przyczynili się mieszkańcy osiedla Podmiejska, proponując zarządowi spółdzielni otwarcie tutaj placówki handlowej. Wszak to nowe osiedle zamieszkuje prawie 10 tysięcy Nowy może nie jest największym powierzchniowo sklepem bialskiego osób. Poprosiliśmy specjalistyczną firmę Honka z Podkarpacia o sporządzenie prognoz prawdopodobieństwa powodzenia sklepu w tej części miasta. Wypadły one pozytywnie, co było dodatkowym atutem przy podejmowaniu decyzji. Wybór nazwy sklepu zawdzięczamy czytelnikom tygodnika „Podlasiak", w którym ogłoszony został konkurs na nazwę sklepu" - mówi Eugeniusz Mazur, prezes zarządu PSS Społem.
Rozmowy o ulokowaniu sklepu w bloku wzniesionym przez bialską spółkę Budimex prowadzone były latem ubiegłego roku, a w styczniu tego roku podpisana została umowa o zakupie za 1 mln zl lokalu o powierzchni użytkowej 255 mkw. Nowy sklep oferuje klientom szeroki asortyment wyrobów spożywczych (od owoców i warzyw po przetwory mięsne), powiększony o cieple zupy i smaczne dania obiadowe.

W innych regionach kraju, m.in. w Białymstoku, taka oferta należy do handlowego standardu, a w Białej Podlaskiej oferowana była przez sklep firmowy PSS przy ul. Brzeskiej. Jak zapewnia prezes Mazur, część znajdujących się na pólkach produktów pochodzić będzie z własnych zakładów spółdzielni Społem. Są to: pieczywo i ciasta, przetwory rybne, szeroki asortyment garmażeryjny, kanapki i dania gorące. Sklep czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 6-20, a w soboty od godz. 7 do 19.

Do powstania nowej placówki handlowej przyczyniło się dziesięć firm: projektowych, budowlanych, instalatorskich, montażowych, reklamowych i zaopatrzeniowych. Na otwarcie sklepu zaproszono reprezentantów wszystkich wykonawców, dostawców produktów spożywczych, członków Rady Nadzorczej Społem, kierowników działów spółdzielni i kierowników pozostałych 12 sklepów.

Prezes Eugeniusz Mazur jest przekonany, że przed nową załogą rysuje się perspektywa udanych utargów. O miłą obsługę klientów zadba na początek 12-osobo-wa załoga. Kierownikiem sklepu została Ewa Tymoszuk, a jej zastępczynią Joanna Skinina. Obie panie wspomagać będą ekspedientki: Agnieszka Janowska, Beata Szendel, Dorota Gaponowicz, Małgorzata Chałabuda, Martyna Kalinowska, Teresa Kolasa, Natalia Kazubaj, Anna Olichwiruk, Agnieszka Podolec, Luiza Pietruczuk i Patrycja Wasiluk.

Tygodnik „Podlasiak" Autor : lstvan Grabowski