krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Kieleckie „Społem" świętowało 100 lat działalności

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2019 Opublikowano: piątek, 19, lipiec 2019

Podczas uroczystego walnego zgromadzenia członków w restauracji Winnica w Kielcach, nagrodzono kielecką spółdzielnię oraz jej wieloletnich pracowników.
- W działalności kieleckiej spółdzielni skupia się, jak w przysłowiowej soczewce, życie miasta i regionu. Powołała ją do życia grupa światłych patriotów i społeczników, w reakcji na dramatyczne braki zaopatrzenia w wyniszczonym w wyniku wojny mieście. Był to jednocześnie element umacniania niepodległości i suwerenności naszej ojczyzny. Tej idei kieleckie „Społem" służyło wiernie przez cały okres dwudziestolecia międzywojennego oraz w tragicznym czasie okupacji niemieckiej. Kieleckie „Społem" stało się już ambasadorem spółdzielczości w całym kraju - mówił Ryszard Jaśkowski, prezes Krajowego Związku „Społem".

Prezes Jaśkowski podkreślił wielką rolę pani prezes H. Gontarz w rozwoju Spółdzielni i nakreśleniu jej dalszego funkcjonowania.
Organizatorzy podkreślali, że świętowanie stulecia działalności „Społem" w Kielcach to wyjątkowy powód do dumy. - Aż trudno sobie wyobrazić, że firma, w której pracujemy ma już 100 lat. Przypominając naszą historię nie chcemy ograniczać się jedynie do jednego wydarzenia. Nasz jubileusz będziemy obchodzili przez okrągły rok. Dziś chcieliśmy pokazać, że to jest właśnie ten czas na radość i świętowanie. Historię „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców dobrze oddają „Cztery pory roku" Antoniego Vivaldiego. Również w okresie naszej działalności można dostrzec zarówno rozwój, jak i trudne momenty - przyznała Helena Gontarz, prezes zarządu „Społem" PSS w Kielcach. Niestety ta wieloletnia tradycja, błędnie utożsamiana jedynie z okresem po 1945 roku.
Kielecka spółdzielnia pamiętając o swojej stuletniej przeszłości, nie zapomina również o przyszłości. -W tym roku otworzyliśmy jeden sklep. Kolejny duży planujemy otworzyć w centrum Plaza Park. Inwestujemy również w rozwój produkcji piekarskiej. Poszukujemy przy tym starych i zapomnianych receptur. Ostatnio u dało nam się wyprodukować chleb według receptury z lat 60. XX wieku. Wróciliśmy też do produkcji pierogów, które nazywają się lepichy jaglane. Chcemy przybliżyć mieszkańcom Kielc tradycje polskiej kuchni - dodała prezes
W tym roku otworzyliśmy jeden sklep. Kolejny duży planujemy otworzyć w centrum Plaza Park.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenie „Za Zasługi dla Spółdzielczości" dla „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kielcach oraz wyróżniono zasłużonych pracowników: Alinę Bielawską, Janinę Czerw, Janusza Jagniątkowskiego, Danutę Świeczko oraz Barbarę Wlodno. Wyrazom wdzięczności towarzyszyły prezentacja multimedialna ukazująca 100 lat historii kieleckiego „Społem" oraz pokazy artystyczne przygotowane przez zespoły: Chmielnikers i Music Land, który działa przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.


Autor: Tomasz Trepka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.