krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2020 Opublikowano: środa, 01, lipiec 2020

Spółdzielnia jest autonomicznym zrzeszeniem osób, które zjednoczyły się dobrowolnie w celu zaspokojenia swoich wspólnych aspiracji i potrzeb ekonomicznych, społecznych i kulturalnych poprzez współposiadane i demokratycznie kontrolowane przedsiębiorstwo – jak stwierdza definicja spółdzielni stanowiąca wstępną część Deklaracji Spółdzielczej Tożsamości. Definicja ta doskonale oddaje podwójny charakter spółdzielni, która z jednej strony jest grupą osób mających zbliżone potrzeby i wspólne cele, a więc zrzeszeniem, a z drugiej strony przedsiębiorstwem prowadzonym przez te osoby, właśnie dla realizacji tych celów, dla których osoby owe założyły spółdzielnię.

  • spółdzielnie odpowiadają za zatrudnienie na poziomie ok 10% światowej populacji pracowniczej
  • w spółdzielniach istnieją mniejsze niż gdzie indziej różnice pomiędzy najniższymi i najwyższymi płacami
  • spółdzielnie tworzą godną i stabilną pracę oraz budują dobrobyt na obszarach miejskich i wiejskich
  • spółdzielcy poprzez swoją pracę zachęcają do odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji

 

Spółdzielczość „Społem" w ubiegłym roku obchodziła 150 lecie istnienia. Od 150 lat Spółdzielnie „Społem" kierują się zasadami uczciwości kupieckiej, samopomocy i solidaryzmu społecznego. Obecnie pod szyldem „Społem" działa około 300 samodzielnych Spółdzielni, z czego 240 jest zrzeszonych w KZRSS „Społem" Posiadamy 2,5 tys. Sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 407,5 tys. mkw., 157 piekarni, 130 restauracji i barów, 49 Spółdzielczych domów towarowych, ponadto w naszych sklepach klienci znajdą 255 produktów oznaczonych marką własną „Społem".

Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" składa życzenia samych sukcesów w działalności z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości! W dzisiejszym dniu, dniu naszego święta, my Spółdzielcy potwierdzamy nasze zaangażowanie w sprawę godnej pracy i płacy, oraz wierzymy, że ludzie są i zawsze będą na pierwszym miejscu.