krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
aaa
Jubileuszowy 50 Zjazd Delegatów KZRSS
W Zjeździe uczestniczyło 225 delegatów spośród 293 wybranych w spółdzielniach, 30 zaproszonych gości oraz 125 przedstawicieli wystawców.
aaa
Społem Wola przeszło lifting i walczy o klientów nowym konceptem Bistro Kredens
Społem Wola w wygospodarowanej części lokalu sklepowego stworzyło bistro łączące bar mleczny z pubem.
Copyright by KZRSS "Społem"

Aktualne działania „Społem" WSS Śródmieście na rzecz lokalnego środowiska

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: poniedziałek, 15, czerwiec 2015

W działaniach „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście w Warszawie na rzecz lokalnego środowiska każdego miesiąca przybywa nowych ośrodków, które ubiegają się o wsparcie.

W dniu 30 maja br. spółdzielnia nawiązała bliższy kontakt z Gimnazjum nr 44 im. Pawła Chrzanowskiego przy ul. Smolnej 30. Rada Rodziców wraz z uczniami zorganizowała po raz drugi „Smoland Piknik", tym razem pod hasłem: „Lata 50.i 60.". Organizatorzy poprosili śródmiejską „Społem" WSS o wsparcie produktowe, by mogli zrealizować swój projekt, m.in. w postaci stanowiska „Bar Mleczny". Jak zwykle w takiej sytuacji z pomocą pospieszyły m.in. spółdzielcze przedsiębiorstwa. Trzeba było przygotować dania barowe w postaci naleśników, racuchów, ciast i koktajli. Bazę do naleśników, w postaci mąki, zapewniło Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „PZZ" w Stoisławiu, jaja – ich dostawca Invest Michel, a farsz w postaci sera oraz śmietanę – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Garwolinie. Spółdzielnia z Garwolina dostarczyła również mleko i maślankę do koktajli. Z kolei Handlowa Spółdzielnia Pracy „Hurt" zaopatrzyła piknikowy bar w dżem. W „Barze Mlecznym" nie mogło zabraknąć krokietów, które przygotował funkcjonujący w tamtych latach, a cieszący się do tej pory uznaniem klientów, Bar „Bambino", należący do Warszawskiej Spółdzielni Gastronomicznej „Centrum".
„Społem" WSS Śródmieście od wielu lat utrzymuje kontakt z Zespołem Szkół Specjalnych nr 85 przy ul Elektoralnej 12/14. Zespół jest szkołą życia przygotowującą dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim do funkcjonowania w społeczeństwie w dorosłym życiu. Co roku na zakończenie nauki organizowane są „Pikniki Integracyjne", w czasie których uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z rodzicami spotykają się z gronem pedagogów, z absolwentami, z zaprzyjaźnionymi sympatykami i sponsorami. W tym roku w dniu 13 czerwca uczestnicy „Pikniku Integracyjnego" bawili się oglądając występy zespołów, biorąc udział w konkursach zręcznościowo-sportowych oraz korzystali z przejażdżki konnej i kontaktu z psami. Piknik był miejscem promocji zdrowia, m.in. przeglądu uzębienia. Policja i Straż Miejska udzielały instruktażu w zakresie bezpieczeństwa. Jak co roku w organizację „Pikniku Integracyjnego włączyły się liczne firmy, a wśród nich „Społem" WSS Śródmieście wraz z partnerami handlowymi.