krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Rozwój współpracy „Społem" WSS Śródmieście z Przedszkolem nr 14 w ramach akcji o właściwym odżywianiu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: czwartek, 05, czerwiec 2014

„Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście w Warszawie podjęła współpracę z Przedszkolem nr 14 o wdzięcznej nazwie „Senatorek", przy ul. Senatorskiej 24 a, w prowadzonej akcji „Właściwe odżywianie pomaga w nauce... i w zabawie".

Operatywne kierownictwo tej placówki podejmuje różnego rodzaju przedsięwzięcia .
Już po raz piaty, w maju br., Przedszkole nr 14 było organizatorem V. Festiwalu Piosenki Angielskiej dla dzieci ze śródmiejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych śródmiejskich szkół podstawowych.
Celem tej imprezy jest zainteresowanie dzieci i nauczycieli nauką języka obcego, aktywizacja środowiska w zakresie działań językowych, podejmowanie inicjatyw wewnętrznych w ramach istniejących możliwości. Należy dodać, że otrzymane w ramach programu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych dwukrotnie granty pozwoliły placówce zrealizować projekt: „Poznajmy się", we współpracy ze szkołą w Wielkiej Brytanii oraz projekt „Mali naukowcy", we współpracy z europejskimi i pozaeuropejskimi przedszkolami i szkołami. Wielu studentów odbywało praktyki językowe w przedszkolu przy ul. Senatorskiej.
Uczestników V. Festiwalu Piosenki Angielskiej, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Wojciecha Bartelskiego, gościło Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej. W jubileuszowym Festiwalu wzięło udział blisko 150 dzieci w wieku przedszkolnym z 23 przedszkoli, w tym 4 szkół podstawowych. Z uwagi na ilość zgłoszeń przesłuchania odbywały się w dwóch turach. Dla wszystkich przygotowano dyplomy oraz upominki. Nauczyciele zostali obdarowani przez sponsorów również materiałami dydaktycznymi.
W nawiązaniu do prowadzonej w Przedszkolu nr 14 akcji o właściwym odżywianiu, śródmiejska „Społem" WSS dla uczestników i zaproszonych gości V Festiwalu Piosenki Angielskiej przygotowała „Wiosenny kosz zdrowia" z warzywami i jabłkami, do którego produkty dostarczył dostawca warzyw A. Smulski oraz Gospodarstwo Sadownicze B.W. Musiałowscy – producent jabłek.
Partnerzy handlowi „Społem" WSS Śródmieście nie tylko zapewnili poczęstunek, ale także przekazali artykuły na upominki dla wszystkich uczestników Festiwalu. Sponsorami, oprócz wyżej wymienionych, byli : Garmond Press, E.Wedel, Polmars, Pracownia Cukiernicza Raj-Plus i Anda Dystrybucja.
W przygotowaniach imprezy ze strony „Społem" WSS Śródmieście uczestniczyły Joanna Stachowiak i Jolanta Jędrzejewska.