krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

II Kongres Spółdzielczości Uczniowskiej w Warszawie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: środa, 04, czerwiec 2014

W dniach 31 maja - 1 czerwca br. w Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Warszawie -Miedzeszynie odbędzie się II Kongres Spółdzielczości Uczniowskiej. Organizatorami Kongresu są: Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Krajowa Rada Spółdzielcza oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Honorowy Patronat nad Kongresem objęli: Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Tadeusz Sławecki.
Celem II Kongresu Spółdzielczości Uczniowskiej jest podsumowanie wspólnych działań w zakresie rozwoju i umacniania pozycji spółdzielni uczniowskich w środowisku szkolnym oraz wymiana doświadczeń w zakresie zakładania i prowadzenia spółdzielni uczniowskich. Podczas Kongresu odbędzie się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Spółdzielczości. Ponadto najbardziej zasłużonym pedagogom i opiekunom spółdzielni uczniowskich wręczone zostaną Medale Edukacji Narodowej.
Z uwagi na dużą liczbę uczestników (ok. 200 osób) z różnych środowisk spółdzielczych, spółdzielni różnych branż oraz obecność młodzieży szkolnej: laureatów olimpiady i sympatyków spółdzielczości uczniowskiej, Organizatorzy Kongresu uprzejmie proszą o finansowe lub rzeczowe wsparcie tego przedsięwzięcia.
Kierując się zasadą kooperatywizmu i współpracy będziemy wdzięczni za każdą formę wsparcia, która przyczyni się do uświetnienia tej uroczystości i tym samym utrwali w świadomości najmłodszych uczestników spotkania istotę wartości spółdzielczych oraz zasad wolnorynkowych. Apelujemy do wszystkich spółdzielni o wsparcie dla tego przedsięwzięcia ! – napisali Organizatorzy Kongresu.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z biurem Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej tel. 12 632 51 44 wew. 29, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Środki finansowe przekazywać można na rachunek bankowy Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej: 53 8591 0007 0021 0041 9150 0001.