krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Rzeszowie laureatem konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2019 Opublikowano: piątek, 29, marzec 2019

sisI 2019 rzeszow
W TYGODNIKU SOLIDARNOŚĆ  w dniu 29 marca 2019 roku ukazał sie artykuł autorstwa Andrzeja Berezowskiego. Poniżej treść artykułu:

We wtorek, 19 marca, w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Statuetki otrzymało 22 laureatów. To już jedenasta edycja konkursu, który odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Organizatorem jest NSZZ Solidarność. Prezydent Andrzej Duda podczas wręczania statuetek zauważył, że nagroda Pracodawca Przyjazny Pracownikom przyznawana jest za prowadzenie firm, w których, według oceny pracowników, nie tylko przestrzega się Kodeksu pracy czy zasad BHP, ale również działa się ambitnie. Działanie ambitne polega na budowaniu relacji między pracodawcą i pracownikami, które kreują nowoczesną gospodarkę. - Uczciwe warunki pracy i płacy, uczciwe traktowanie pracowników i uczciwe traktowanie pracy i pracodawcy.

Piotr Duda w przemówieniu przytoczył statystyki dotyczące konkursu. Przypomniał, że złożono 196 wniosków. Nagrodzono 180 pracodawców, 5 pracodawców otrzymało wyróżnienie trzykrotnie, a 13 - dwukrotnie. przez pracowników ma znaczenie absolutnie fundamentalne. To papierek lakmusowy nowoczesnej, dobrze rozwijającej się gospodarki, a w efekcie nowoczesnego, dobrze rozwijającego się i, mam nadzieję, coraz silniejszego państwa - mówił Andrzej Duda. Następnie przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w przemówieniu przytoczył statystyki dotyczące konkursu. Przypomniał, że w konkursie złożono 196 wniosków. Nagrodzono 180 pracodawców, 5 pracodawców otrzymało wyróżnienie trzykrotnie, a 13 - dwukrotnie. Piotr Duda podkreślił, że nie ma nic przeciwko temu, aby pracodawcy starali się otrzymać tytuł po raz drugi, czwarty i piąty i w ten sposób prowadzić w konkursie. Przewodniczący „S" zastanawiał się, jakie słowo jest kluczem do wygrania w konkursie. - Takim słowem jest „dialog" - powiedział. - Słowo „dialog" nie wynika z żadnej ustawy; albo chce się prowadzić dialog, albo nie - podkreślił. Jako przykład prowadzenia dobrego dialogu wskazał Jastrzębską Spółkę Węglową. - W 2015 r. dialog w JSW to pociski z broni gładkolufowej. Po 3 latach firma z prezesem Danielem Ozonem jest w Pałacu Prezydenckim na gali wręczenia nagród w konkursie Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Jak to się stało? Poprzez prowadzenie dialogu, nieraz trudnego - zaznaczył. JSW jest jednym z laureatów tegorocznego konkursu. Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne Solidarności. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat od daty przyznania.

1. Laureaci konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom
2. Jastrzębska Spółka Węglowa SA w Jastrzębiu-Zdroju
3. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu
4. PGE Energia Ciepła SA Oddział Elektrociepłownia w Kielcach
5. Kopalnia Soli „Wieliczka" SA w Wieliczce
6. Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu
7. Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol" SA w Poznaniu
8. Zakłady Chemiczne „Siarkopol" Tarnobrzeg Sp. z o.o. w Tarnobrzegu
9. Lerg SA w Pustkowie
10. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych „Lift Service" SA w Lublinie
11. PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Bełchatów w Rogowcu
12. Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol" SA w Grzybowie
13. Ardagh Glass SA w Gostyniu
14. Przedszkole Samorządowe Nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowe Miasteczko"
15. PGE Energia Odnawialna SA Oddział ZEW Solina-Myczkowce
16. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Rzeszowie
17. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie
18. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lesznie
19. Miejskie Przeds. Gosp Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. w Krośnie
20. Siidzucker Polska SA we Wrocławiu
21. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu
22. Emitel SA w Warszawie
23. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Elblągu