krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Przemiany w galerii handlowej „Społem" PSS w Śremie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2016 Opublikowano: poniedziałek, 14, marzec 2016

Po remoncie galerii handlowej przy ul. 1 Maja w Śremie, należącej do śremskiej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców, obiekt od kilku tygodni ulega przemianom.
Jak informuje „Tygodnik Śremski" z 26 lutego br.: „Najwięcej zmieniło się na piętrze, które przez lata działania galerii było raczej opustoszałe.

Żeby dostać się do punktów handlowych i usługowych, które się tam znajdowały, trzeba było pokonać kilkadziesiąt schodów – najwidoczniej niewielu śremian uznawało, że działające tam sklepy są warte aż takiego wysiłku. Teraz odwiedzenie piętra będzie zdecydowanie mniej wycieńczające, ponieważ PSS-y zainstalowały w budynku podwójne ruchome schody (jeszcze nie działają, ale wkrótce powinny zacząć) oraz windę. Kompletnej przemianie uległ też układ pomieszczeń znajdujących się na piętrze galerii. Jest ich mniej, ale część ma zdecydowanie większą powierzchnię. Są tam już pierwszy wynajmujący, m.in. gabinet medycyny estetycznej. Co ciekawe, obiekt zyskał w końcu nazwę. Do tej pory mieszkańcy nazywali go po prostu „galerią na Maja", teraz – jeśli nazwa przebije się do świadomości śremian – będą mówili na niego „galeria Alfa". Okrągła płyta z odpowiednią grafiką została zainstalowana na ścianach budynku".