krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Tegoroczni laureaci konkursów Krajowej Rady Spółdzielczej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2013 Opublikowano: wtorek, 18, czerwiec 2013

W dniu 6 czerwca br., w Centrum Informacji i Promocji Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie, pod przewodnictwem prof. dra hab. Bogdana Grzelońskiego (Szkoła Główna Handlowa) odbyło się posiedzenie Kapituły Nagród: "Oskar Spółdzielczości Polskiej", "Menedżer-Spółdzielca", "Prymus 2013" oraz "Złoty Laur Spółdzielczości". Kapituła rozpatrzyła kilkadziesiąt wniosków o przyznanie nagród, które wpłynęły od spółdzielczych związków rewizyjnych.

W tym roku wyjątkowo dużo wniosków zgłosiły powiatowe izby gospodarcze. Te organizacje samorządu gospodarczego doceniają rolę spółdzielczości w rozwoju lokalnych społeczności i współpracują z wieloma spółdzielcami. W gronie tegorocznych laureatów znalazły się osoby, które swoimi inicjatywami i przedsięwzięciami przyczyniły się do popularyzacji zasad i wartości, które towarzyszyły obchodom Międzynarodowego Roku Spółdzielczości 2012.

Kapituła Konkursowa wiele uwagi poświęciła roli i znaczeniu najwyższej nagrody, jaką jest "Oskar Spółdzielczości Polskiej". Przyznawano ją również wybitnym zagranicznym działaczom spółdzielczym. Nawiązując zaś do uchwały Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej, stanowiącej regulamin tej nagrody, zwrócono uwagę, że przewiduje ona honorowanie tym najwyższym spółdzielczym wyróżnieniem także "członków struktur samorządowych i spółdzielczych za szczególne zasługi dla rozwoju spółdzielczości". Podkreślono przy tym, że w polskim sektorze spółdzielczym mamy w ostatnich latach wiele nowatorskich inicjatyw społecznych i gospodarczych, inspirujących pobudzanie różnorodnych przedsięwzięć ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności. Toteż uhonorowanie inicjatorów tych przedsięwzięć i dokonań najwyższym wyróżnieniem spółdzielczym, jakim jest Oskar Spółdzielczości Polskiej, będzie – jak zgodnie stwierdzili członkowie Kapituły – nie tylko zwróceniem uwagi i docenieniem nowej jakości w rozwoju spółdzielczej działalności, odpowiadającej na lokalne społeczne potrzeby, ale także najlepszą promocją poszerzania obszarów spółdzielczej działalności w gospodarce rynkowej.

W związku z powyższym Kapituła postanowiła w 2013 roku przyznać honorowe nagrody i wyróżnienia następującym, najbardziej wyróżniającym się efektami swojej pracy i społecznej działalności, spółdzielczym działaczom społeczno-gospodarczym:

Laureaci "Oskara Spółdzielczości Polskiej" 2013 r.

  • Zbigniew Bodzioch – Krakowski Bank Spółdzielczy
  • Józef Chocian – "Społem" PSS Sochaczew
  • Marek Magdziarz – Spółdzielnia Mieszkaniowa "Budowlani" w Bydgoszczy

Laureaci "Menedżera – Spółdzielcy" 2013 r.

  • Tadeusz Badach – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
  • Kazimierz Czapiewski – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rzecko
  • Stanisław Grodecki – Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Medyce
  • Jan Grzesiek – Bank Spółdzielczy w Jarocinie
  • Zbigniew Herzberg – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Olszewka
  • Marek Juszkiewicz – Małopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych Tarnowie
  • Krzysztof Kajko – Bank Spółdzielczy w Kolnie
  • Krzysztof Kleczka – Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Obrońców Pokoju w Gliwicach
  • Stanisław Kolanus – Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście" w Gliwicach
  • Karol Nogowczyk – Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Wiśle
  • Stanisław Sierant – Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kurdwanów Nowy" w Krakowie
  • Andrzej Szwejkowski – Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie
  • Andrzej Przebierowski – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kryłów
  • Maria Wawrzaszek – Gruszka – Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Zamościu
  • Karol Włodarczak – Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie

Laureaci "Prymusa" 2013 r.

  • Henryk Bazan – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Leżajsku
  • Grzegorz Błędowski – Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Kodrębie
  • Sławomir Chmielak – Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
  • Aneta Englot – Spółdzielnia Socjalna KONAR w Tarnobrzegu
  • Barbara Jadwiga Kałamała – Spółdzielnia Usługowo – Handlowa "Jedność" w Bieruniu
  • Bogdan Krężlewski – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Tomaszowie Mazowieckim
  • Józef Lach – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Rajczy
  • Józef Łopuch – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miechowice
  • Kazimierz Małecki – Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sławnie
  • Ryszard Płusa – Spółdzielnia Usług Techniczno – Handlowych i Wdrożeń "Orpel"
  • Kazimierz Sala – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Głogowie Małopolskim
  • Józefa Sordyl – Małopolska Spółdzielnia Handlowa "Wizan"
  • Jacek Staciwa – Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych
  • Zygmunt Wacław Surdykowski – Lubawska Spółdzielnia Producentów Trzody "LUB – TUCZ"
  • Romuald Tkaczuk – Spółdzielnia Rolniczo – Spożywcza "Jedność" w Ciechanowcu
  • Tomasz Arkadiusz Warzecha – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Chełmku
  • Janusz Wesołowski – Spółdzielcza Agrofirma Plebanka
  • Zenona Zalewska – Bank Spółdzielczy w Zambrowie

Laureaci "Złotego Lauru Spółdzielczości" 2013 r.

  • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec" we Wrocławiu
  • Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Dynowie
  • Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Tak więc spółdzielczość spożywców "Społem" zyskała 4 następujących laureatów konkursów KRS, którzy zostali nagrodzeni statuetkami i dyplomami:

Laureat "Oskara Spółdzielczości Polskiej" 2013 r.
Józef Chocian – prezes Zarzadu "Społem" PSS w Sochaczewie.

Laureaci "Menedżera – Spółdzielcy" 2013 r.:
Maria Wawrzaszek – Gruszka – prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Robotnik" w Zamościu,
Karol Włodarczak – prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Głogowie.

Laureat "Prymusa" 2013 r.
Kazimierz Małecki – prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sławnie.

W dniu 6 czerwca br., w Centrum Informacji i Promocji Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie, pod przewodnictwem prof. dra hab. Bogdana Grzelońskiego (Szkoła Główna Handlowa) odbyło się posiedzenie Kapituły Nagród: "Oskar Spółdzielczości Polskiej", "Menedżer-Spółdzielca", "Prymus 2013" oraz "Złoty Laur Spółdzielczości". Kapituła rozpatrzyła kilkadziesiąt wniosków o przyznanie nagród, które wpłynęły od spółdzielczych związków rewizyjnych.

W tym roku wyjątkowo dużo wniosków zgłosiły powiatowe izby gospodarcze. Te organizacje samorządu gospodarczego doceniają rolę spółdzielczości w rozwoju lokalnych społeczności i współpracują z wieloma spółdzielcami. W gronie tegorocznych laureatów znalazły się osoby, które swoimi inicjatywami i przedsięwzięciami przyczyniły się do popularyzacji zasad i wartości, które towarzyszyły obchodom Międzynarodowego Roku Spółdzielczości 2012.

Kapituła Konkursowa wiele uwagi poświęciła roli i znaczeniu najwyższej nagrody, jaką jest "Oskar Spółdzielczości Polskiej". Przyznawano ją również wybitnym zagranicznym działaczom spółdzielczym. Nawiązując zaś do uchwały Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej, stanowiącej regulamin tej nagrody, zwrócono uwagę, że przewiduje ona honorowanie tym najwyższym spółdzielczym wyróżnieniem także "członków struktur samorządowych i spółdzielczych za szczególne zasługi dla rozwoju spółdzielczości". Podkreślono przy tym, że w polskim sektorze spółdzielczym mamy w ostatnich latach wiele nowatorskich inicjatyw społecznych i gospodarczych, inspirujących pobudzanie różnorodnych przedsięwzięć ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności. Toteż uhonorowanie inicjatorów tych przedsięwzięć i dokonań najwyższym wyróżnieniem spółdzielczym, jakim jest Oskar Spółdzielczości Polskiej, będzie – jak zgodnie stwierdzili członkowie Kapituły – nie tylko zwróceniem uwagi i docenieniem nowej jakości w rozwoju spółdzielczej działalności, odpowiadającej na lokalne społeczne potrzeby, ale także najlepszą promocją poszerzania obszarów spółdzielczej działalności w gospodarce rynkowej.

W związku z powyższym Kapituła postanowiła w 2013 roku przyznać honorowe nagrody i wyróżnienia następującym, najbardziej wyróżniającym się efektami swojej pracy i społecznej działalności, spółdzielczym działaczom społeczno-gospodarczym:

Laureaci "Oskara Spółdzielczości Polskiej" 2013 r.

  • Zbigniew Bodzioch – Krakowski Bank Spółdzielczy
  • Józef Chocian – "Społem" PSS Sochaczew
  • Marek Magdziarz – Spółdzielnia Mieszkaniowa "Budowlani" w Bydgoszczy

Laureaci "Menedżera – Spółdzielcy" 2013 r.

  • Tadeusz Badach – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
  • Kazimierz Czapiewski – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rzecko
  • Stanisław Grodecki – Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Medyce
  • Jan Grzesiek – Bank Spółdzielczy w Jarocinie
  • Zbigniew Herzberg – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Olszewka
  • Marek Juszkiewicz – Małopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych Tarnowie
  • Krzysztof Kajko – Bank Spółdzielczy w Kolnie
  • Krzysztof Kleczka – Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Obrońców Pokoju w Gliwicach
  • Stanisław Kolanus – Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście" w Gliwicach
  • Karol Nogowczyk – Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Wiśle
  • Stanisław Sierant – Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kurdwanów Nowy" w Krakowie
  • Andrzej Szwejkowski – Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie
  • Andrzej Przebierowski – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kryłów
  • Maria Wawrzaszek – Gruszka – Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Zamościu
  • Karol Włodarczak – Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie

Laureaci "Prymusa" 2013 r.

  • Henryk Bazan – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Leżajsku
  • Grzegorz Błędowski – Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Kodrębie
  • Sławomir Chmielak – Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
  • Aneta Englot – Spółdzielnia Socjalna KONAR w Tarnobrzegu
  • Barbara Jadwiga Kałamała – Spółdzielnia Usługowo – Handlowa "Jedność" w Bieruniu
  • Bogdan Krężlewski – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Tomaszowie Mazowieckim
  • Józef Lach – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Rajczy
  • Józef Łopuch – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miechowice
  • Kazimierz Małecki – Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Sławnie
  • Ryszard Płusa – Spółdzielnia Usług Techniczno – Handlowych i Wdrożeń "Orpel"
  • Kazimierz Sala – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Głogowie Małopolskim
  • Józefa Sordyl – Małopolska Spółdzielnia Handlowa "Wizan"
  • Jacek Staciwa – Krajowy Związek Rewizyjny Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych
  • Zygmunt Wacław Surdykowski – Lubawska Spółdzielnia Producentów Trzody "LUB – TUCZ"
  • Romuald Tkaczuk – Spółdzielnia Rolniczo – Spożywcza "Jedność" w Ciechanowcu
  • Tomasz Arkadiusz Warzecha – Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska" w Chełmku
  • Janusz Wesołowski – Spółdzielcza Agrofirma Plebanka
  • Zenona Zalewska – Bank Spółdzielczy w Zambrowie

Laureaci "Złotego Lauru Spółdzielczości" 2013 r.

  • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Metalowiec" we Wrocławiu
  • Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Dynowie
  • Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Tak więc spółdzielczość spożywców "Społem" zyskała 4 następujących laureatów konkursów KRS, którzy zostali nagrodzeni statuetkami i dyplomami:

Laureat "Oskara Spółdzielczości Polskiej" 2013 r.
Józef Chocian – prezes Zarzadu "Społem" PSS w Sochaczewie.

Laureaci "Menedżera – Spółdzielcy" 2013 r.:
Maria Wawrzaszek – Gruszka – prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Robotnik" w Zamościu,
Karol Włodarczak – prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Głogowie.

Laureat "Prymusa" 2013 r.
Kazimierz Małecki – prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sławnie.