krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 115-lecia „SPOŁEM” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kole

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2020 Opublikowano: poniedziałek, 14, grudzień 2020

W grudniu 1905 roku, staraniem grona społeczników, powstała w Kole Spółdzielnia Spożywców „Spójnia", której celem było nie tylko zaopatrywanie społeczeństwa w artykuły pierwszej potrzeby, dobrej jakości i po godziwych cenach, ale także oddziaływanie hamująco na nieuzasadnione, wygórowane ceny, oferowane przez niesolidnych producentów i prywatnych kupców.

Początkowo, Spółdzielnia prowadziła sklep spożywczy w budynku na rogu ul. Toruńskiej i Sienkiewicza, a także sklep z artykułami przemysłowymi w domu pana Romana Kamińskiego. Jej kierownikiem był pan Łęcki, a następnie pan Stefan Rosiak, który kierował Spółdzielnią do końca I wojny światowej. Na koniec czerwca 1906 roku Spółdzielnia zrzeszała 500 członków, a udział wynosił 5 rubli.
Dzisiejsza nazwa „SPOŁEM" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kole przyjęta została w 1948r. Od 1989 roku Spółdzielnią kieruje Prezes Zarządu mgr inż. Wojciech Jabłoński.
Działalność gospodarczą, Spółdzielnia realizuje w 7 placówkach handlowych typu LUX i Mini LUX oraz w Zakładzie Piekarsko–Ciastkarskim, którego wyroby, z uwagi na tradycyjną technologię wypieku, cieszą się dobrą opinią klientów miasta, a także okolic – Spółdzielnia zaopatruje sklepy prywatnych sprzedawców na terenie powiatu kolskiego oraz w Koninie.
W roku bieżącym, Spółdzielnia przystąpiła do realizowanego przez KZRSS „Społem" PROJEKTU SPÓŁDZIELNIA, gdzie w ramach Projektu Korzyści „Fotowoltaika dla Społem", w Zakładzie Piekarsko- Ciastkarskim zainstalowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 17,36 kWp.
Kolejny obiekt, w którym zostanie zamontowana fotowoltaika o mocy 24,18 kWp, to sklep LUX na ul. Emilii Plater.
Spółdzielnia angażuje się również w projekty dotyczące integracji zakupowej - aktywnie współpracuje z Krajową Platformą Handlową „Społem", a także uczestniczy w Partnerskim Serwisie Detalicznym.