krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" PSS w Końskich otwarła swój sklep w Sierosławicach

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2015 Opublikowano: poniedziałek, 30, listopad 2015

W dniu 21 października br. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Końskich otwarła swój nowy sklep w Sierosławicach przy ul. Długiej 35. To już osiemnasty sklep tej spółdzielni w powiecie koneckim.

W miejscu otwartego sklepu od dawna funkcjonował sklep należący do GS-u. Konecka „Społem" PSS kupiła ten budynek i przeprowadziła w nim gruntowny remont. Z GS-owskiego budynku zostały tylko cztery ściany główne i jedna działowa. Wszystko pozostałe zostało wykonane od nowa, łącznie z położeniem dachu. Prace remontowe obejmowały m.in. ocieplenie i wzmocnienie konstrukcji. Przed sklepem utworzono również miejsca parkingowe. Zadbano także o teren wokół przydrożnej kapliczki, sąsiadującej ze sklepem.
Otwarcie sklepu w Sierosławicach odbyło się w samo południe. Przyciągnęło ono wielu mieszkańców Sierosławic. Poświęcenia budynku dokonał ks. Stanisław Rożej – proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Kazanowie. Gospodynią otwarcia była Anna Prządo – przewodnicząca Rady Nadzorczej „Społem" PSS w Końskich. Gośćmi otwarcia byli m.in. zastępca prezesa Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie Ryszard Jaśkowski, starosta Bogdan Soboń, burmistrzowie Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński oraz Barbara Cuper – sołtys Sieroslawic.
Prezes Ryszard Jaśkowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że konecka firma to ewenement w skali kraju, wciąż rozwijająca się, mimo co rusz otwieranych sklepów z obcym kapitałem.
W odpowiedzi prezes koneckiej „Społem" PSS Stanisław Haraziński tłumaczył: – To zasługa tego, że staramy się nie przejadać zysków, mądrze je inwestować, na przykład w placówki w wioskach, których do supermarketów daleko.
Spotkanie z okazji otwarcia sklepu było też okazją do uhonorowania pracowników „Społem" PSS w Końskich, którzy wyróżniają się w pracy. Specjalne dyplomy i odznaczenia wręczali im Stanisław Haraziński – prezes Zarzadu „Społem" PSS w Końskich oraz Ryszard Jaśkowski – zastępca prezesa Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem". Odznaki „Zasłużony dla Społem" otrzymali: Ewelina Blok, Janusz Cieszkowski, Łukasz Grzegorczyk, Anna Stępień i Agnieszka Śliwińska. Okolicznościowe dyplomy dostali: Bożena Basiak, Paweł Barański, Renata Kądziela, Elżbieta Więckowska i Renata Zbróg.
Zatrudnienie w sklepie w Sierosławicach znalazły trzy panie: Agnieszka Werens, Joanna Kubiś oraz Anna Stępień, która została kierownikiem. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 6 do 21, a w niedzielę w godzinach od 9 do 17.
W dniu otwarcia sklepu na wszystkich czekało wiele atrakcji. Nie tylko promocyjne ceny, ale również poczęstunek. Można było spróbować m.in. pysznych wędlin, ciast oraz pieczywa ze spółdzielczej piekarni. Jak informował Jerzy Cholewiński – dyrektor handlowy „Społem" PSS w Końskich, w Sierosławicach będą różne atrakcyjne promocje. Żeby z nich skorzystać nie trzeba będzie już jechać do Końskich. Wszyscy klienci sklepu, którzy od środy do niedzieli zrobili zakupy za ponad 50 zł wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. eleganckiej komody.