krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Zgromadzenia Ogólne ICA, CCW oraz Euro Coop
W każdym z tych spotkań uczestniczył Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem" reprezentowany przez Prezesa Związku Ryszarda Jaśkowskiego
aaa
Urbi Meritus - Zasłużony Miastu dla Jana Kuleszy, prezesa PSS w Białymstoku
Pan Prezes został wyróżniony za natychmiastową pomoc i wsparcie działań Miasta Białystok na rzecz Ukrainy oraz uchodźców z Ukrainy przebywających...
aaa
2 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości
Copyright by KZRSS "Społem"

Wizyta Prezydenta Coop Ukraine w Krajowym Związku Rewizyjnym Spółdzielni Spożywców „Społem"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2022 Opublikowano: środa, 07, wrzesień 2022

W poniedziałek 22 sierpnia br. przedstawiciel spółdzielczości ukraińskiej Illia Gorokhovskyi złożył wizytę w biurze Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", Ryszard Jaśkowski Prezes KZRSS „Społem" z radością przywitał Prezydenta Coop Ukraine oraz Wiceprezydenta Euro Coop. Rozmowa dotyczyła w pierwszej kolejności trudnej sytuacji spółdzielczości na terenach okupowanej Ukrainy.

Z informacji przekazanych przez Illię Gorokhovskyiego wynika, że Rosjanie przejęli biura oraz sklepy znajdujące się w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy z Rosją. W chwili obecnej nie są znane losy osób tam zatrudnionych, a wszystkie stanowiska zarządcze zostały obsadzone przedstawicielami okupanta. Przepływ informacji pomiędzy terenami zajętymi przez Rosjan a centralą Coop Ukraine jest mocno utrudniony z uwagi na problemy z łącznością. Ponad 80% osób zatrudnionych w biurze Coop Ukraine w Kijowie pracuje na ½ etatu, część z nich straciła pracę z uwagi na problemy finansowe Coop Ukraine. Prezydent Gorokhovskyi stara się zrobić wszystko co w jego mocy, aby poprawić sytuację bytową swoich pracowników i utrzymać te miejsca pracy, które jeszcze pozostały.

Wciąż potrzebna jest pomoc humanitarna oraz finansowa dla ludności Ukrainy. W związku z powyższym przypominamy dane banku oraz numer konta, na który można przekazywać wsparcie finansowe:
Company name: UKRAINIAN CENTRAL UNION OF CONSUMER SOCIETIES
IBAN code: UA423052990000026002016718688
Name of the bank: JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR. KYIV,
01001, UKRAINE
Bank SWIFT code: PBANUA2X
Company address: UA01601, Kyiv, Khreshchatyk street, 7/11

Pozostała część wizyty dotyczyła możliwości nawiązania współpracy handlowej pomiędzy Coop Ukraine i Krajową Platformą Handlową „Społem". Iwona Sarga Prezes Zarządu KPH „Społem" wspólnie z Prezesem Jaśkowskim są otwarci na ofertę produktową ukraińskiej spółdzielczości, jak również Prezes Gorokhovskyi wyraził zainteresowanie ofertą produktów marki „Społem". Zarząd KZRSS „Społem" oprócz kontaktów dyplomatycznych chciałby również nawiązać stosunki handlowe z Coop Ukraine. Szczegóły kontraktów będą oczywiście omawiane podczas dalszych spotkań roboczych. W dalszej części dnia obaj panowie udali się do Krajowej Rady Spółdzielczej, gdzie w obecności Prezesa Zarządu KRS pana Mieczysława Grodzkiego omówione zostały dalsze formy wsparcia ukraińskich spółdzielców przez inne branże spółdzielczości polskiej.