krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Wizyta Prezydenta Coop Ukraine w Krajowym Związku Rewizyjnym Spółdzielni Spożywców „Społem"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2022 Opublikowano: środa, 07, wrzesień 2022

W poniedziałek 22 sierpnia br. przedstawiciel spółdzielczości ukraińskiej Illia Gorokhovskyi złożył wizytę w biurze Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", Ryszard Jaśkowski Prezes KZRSS „Społem" z radością przywitał Prezydenta Coop Ukraine oraz Wiceprezydenta Euro Coop. Rozmowa dotyczyła w pierwszej kolejności trudnej sytuacji spółdzielczości na terenach okupowanej Ukrainy.

Z informacji przekazanych przez Illię Gorokhovskyiego wynika, że Rosjanie przejęli biura oraz sklepy znajdujące się w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy z Rosją. W chwili obecnej nie są znane losy osób tam zatrudnionych, a wszystkie stanowiska zarządcze zostały obsadzone przedstawicielami okupanta. Przepływ informacji pomiędzy terenami zajętymi przez Rosjan a centralą Coop Ukraine jest mocno utrudniony z uwagi na problemy z łącznością. Ponad 80% osób zatrudnionych w biurze Coop Ukraine w Kijowie pracuje na ½ etatu, część z nich straciła pracę z uwagi na problemy finansowe Coop Ukraine. Prezydent Gorokhovskyi stara się zrobić wszystko co w jego mocy, aby poprawić sytuację bytową swoich pracowników i utrzymać te miejsca pracy, które jeszcze pozostały.

Wciąż potrzebna jest pomoc humanitarna oraz finansowa dla ludności Ukrainy. W związku z powyższym przypominamy dane banku oraz numer konta, na który można przekazywać wsparcie finansowe:
Company name: UKRAINIAN CENTRAL UNION OF CONSUMER SOCIETIES
IBAN code: UA423052990000026002016718688
Name of the bank: JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR. KYIV,
01001, UKRAINE
Bank SWIFT code: PBANUA2X
Company address: UA01601, Kyiv, Khreshchatyk street, 7/11

Pozostała część wizyty dotyczyła możliwości nawiązania współpracy handlowej pomiędzy Coop Ukraine i Krajową Platformą Handlową „Społem". Iwona Sarga Prezes Zarządu KPH „Społem" wspólnie z Prezesem Jaśkowskim są otwarci na ofertę produktową ukraińskiej spółdzielczości, jak również Prezes Gorokhovskyi wyraził zainteresowanie ofertą produktów marki „Społem". Zarząd KZRSS „Społem" oprócz kontaktów dyplomatycznych chciałby również nawiązać stosunki handlowe z Coop Ukraine. Szczegóły kontraktów będą oczywiście omawiane podczas dalszych spotkań roboczych. W dalszej części dnia obaj panowie udali się do Krajowej Rady Spółdzielczej, gdzie w obecności Prezesa Zarządu KRS pana Mieczysława Grodzkiego omówione zostały dalsze formy wsparcia ukraińskich spółdzielców przez inne branże spółdzielczości polskiej.