krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Polska suszona wołowina w wybranych sklepach „Społem" PSS w Kaliszu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: piątek, 04, wrzesień 2015

W wybranych sklepach „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kaliszu – w „Tęczy", „Jubilacie" i „5" na Dobrzeckiej, można kupić polską suszoną wołowinę.
Cienkie płatki suszonej i przyprawionej wołowiny są w USA niezwykle popularnym przysmakiem. W Polsce pojawiły się dopiero teraz.

Producentem polskiej suszonej wołowiny jest firma „Nowicki Naturalnie" z Potaśni koło Ostrzeszowa. Poszarpane, idealnie wysuszone plastry najlepszej części szynki wołowej – ligawy, o grubości około pół milimetra, o słonym i lekko ostrym smaku, są doskonałą przekąską. Niektóre restauracje zaczęły ją podawać jako przystawkę albo oryginalny składnik podbijający smak głównego dania. Suszoną wołowinę można spożywać na różne sposoby – z ryżem, z kaszą lub z warzywami.
Według własnej technologii firmy, mięso jest krojone w poprzek włókien na cienkie plastry, przyprawiane i suszone w temperaturze około 50° C. Do uzyskania 100 gramów suszonych płatków trzeba zużyć aż 300 gramów wołowiny.
Produkt firmy „Nowicki Naturalnie" to bardzo estetyczne, szczelnie zapakowane saszetki, zawierające po 30 gramów suszonych płatków wołowiny. Koszt – około 9 złotych.
Jedna 30-gramowa saszetka suszonych płatków wołowiny może być przekąską do piwa czy wina, ale także może stanowić odrębny wystarczający posiłek.
Suszona wołowina, zawierająca naturalne białko, jest znacznie lepsza dla sportowców oraz osób ceniących zdrowy styl życia niż dostępne odżywki.