krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości 2023 - piknik spółdzielczy 30.06.2023 r.

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2023 Opublikowano: piątek, 07, lipiec 2023

W piątek 30 czerwca 2023 roku spółdzielcy wszystkich branż spotkali się w ogrodach Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Warszawie-Miedzeszynie aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości. Jak co roku wydarzeniu temu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursów spółdzielczych, a dodatkową atrakcją był piknik z udziałem wystawców spółdzielczych oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Poloneziaki".

W spotkaniu wzięło udział ok. 150 przedstawicieli spółdzielni i organizacji spółdzielczych, a także liczni goście. Obecni byli m.in.: posłowe Stefan Krajewski i Wiesław Szczepański, senatorowie Jolanta Hibner i Krzysztof Kwiatkowski. Wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego reprezentował jego doradca, Jakub Dulski. Wicemarszałek Sejmu, poseł Krzysztof Gawkowski i senator Marcin Bosacki nadesłali pisemne gratulacje. Na spółdzielczym święcie nie mogło zabraknąć przedstawicieli organizacji gospodarczych współpracujących ze spółdzielniami - zaproszenie przyjął Jacek Goliszewski prezes Business Centre Club, Mariusz Dobrzeniecki - Przewodniczący Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i Roman Lulis - Przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, W wydarzeniu uczestniczyli również Ryszard Jaśkowski i Rafał Płoski – Prezes Zarządu i Zastępca Prezesa Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem". Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentował Zdzisław Siwiński. Obecni byli także przedstawiciele środowisk naukowych - dr hab. Ryszard Kata, Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów na Uniwersytecie Rzeszowskim, wicedyrektor Instytutu - dr Lidia Kaliszczak kierująca studiami podyplomowymi „Spółdzielczość mieszkaniowa - aspekty ekonomiczne, organizacyjne oraz prawne" prowadzonymi przez filię SIB KRS, oraz Dyrektor tej Filii dr hab. Antoni Magdoń, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, który jednocześnie przewodniczy Komisji Konkursowej Konkursu na najlepszą pracę badawczą z zakresu spółdzielczości.
Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców Społem również uczestniczył w wydarzeniu jako wystawca. Na stoisku można było znaleźć zdecydowaną większość produktów marki własnej dostarczonych przez Krajową Platformę Handlową. Szeroko rozpowszechniona była również oferta turystyczna ośrodków należących do Spółdzielni zrzeszonych w KZRSS. Wyświetlany był również film reklamujący Społem Coop. Na stoisko zawitali wszyscy najbardziej znamienici goście wydarzenia. Równocześnie warto w tym miejscu wspomnieć że pojawiły się delegacje Prezesów z naszych zrzeszonych spółdzielni: m.in. PSS Społem Płock, PSS Społem Lublin, PSS Społem Otwock, PSS Społem Puławy, a także Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska SPC. To była wspaniała okazja do kuluarowych dyskusji, omówienia planów, czy założeń, ale przede wszystkim wspólnego świętowania tak wspaniałego dnia.
Zgromadzonych na uroczystości przywitał Prezes Zarządu KRS dr inż. Mieczysław Grodzki, podkreślając że w tym roku na świecie Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości obchodzony jest po raz setny. Następnie o stanie spółdzielczości polskiej na tle pozostałych krajów europejskich mówił prof. ucz. dr Jerzy Jankowski.
Jak co roku, centralna uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości jest okazją do rozstrzygnięcia konkursów spółdzielczych. Kapituła Nagród Krajowej Rady Spółdzielczej pod przewodnictwem Janusza Sienkiewicza 19 czerwca br. zebrała się aby rozpatrzyć wnioski, które od marca br. wpływały do Biura Zarządu KRS. W tegorocznym Konkursie przyznane zostały honorowe tytuły „Lider Spółdzielczości Polskiej" , „Menedżer-Spółdzielca" , którą otrzymał Ryszard Buła – Prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Jedność" w Częstochowie oraz „Prymus" - za wkład w rozwój ruchu spółdzielczego, jego wspieranie i popularyzację, a także za wieloletnią pracę i osiągnięcia w kierowaniu spółdzielnią. Przedstawiciele samorządów terytorialnych, którzy na co dzień współpracują ze spółdzielniami już po raz 20. otrzymali honorowe tytuły „Samorządowiec-Spółdzielca". Nad tym Konkursem Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • sisII2023MDS_miedzeszyn01
  • sisII2023MDS_miedzeszyn02
  • sisII2023MDS_miedzeszyn03
  • sisII2023MDS_miedzeszyn04