krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Akcja pomoc na święta dla potrzebujących

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2021 Opublikowano: czwartek, 25, marzec 2021

Przed wszystkimi świętami możemy zaobserwować zwiększenie ilości akcji charytatywnych przeznaczonych dla osób najbardziej potrzebujących. Nie inaczej jest przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi.
Spółdzielnie PSS Społem z województwa podlaskiego biorą udział w akcji pod hasłem „Święta godne, a nie głodne", odbywa się w tym tygodniu w około 200 sklepach w woj. podlaskim. To tradycyjna akcja Banku Żywności.

Podczas zbiórki Bank zachęca do przekazywania przede wszystkim artykułów z długą datą ważności oraz takich, które będzie można wykorzystać do świątecznych potraw. Mąka, olej, cukier na pewno przydadzą się do wielkanocnej baby czy mazurka, a majonez jest nieodzownym towarzyszem jajek i sałatki warzywnej. Nie zapominajmy też o słodkim dodatku w postaci odrobiny słodyczy. W woj. podlaskim akcja odbywa się w dniach 15-20 marca. Kosze, które można zapełniać żywnością stoją w ok. 200 sklepach, m.in. sieci PSS Społem.

W organizowanej przez lubelski Caritas zbiórce min. żywności bierze udział Lubelska Spółdzielnia Spożywców Społem, a dokładnie w akcji „Wielkanocne Śniadanie na Wynos", której celem jest wsparcie najuboższych mieszkańców Lublina paczkami żywnościowymi z produktami do przygotowania uroczystego śniadania wielkanocnego. Żywność zebrana podczas zbiórki, zostanie przekazana w paczkach Brata Alberta osobom, które na co dzień korzystają ze wsparcia Bractwa Miłosierdzia i Kuchni Brata Alberta . Zbiórka odbyła się w dziewięciu lubelskich sklepach LSS Społem.