krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Prezes Zarządu „Społem" PSS w Pile nominowany do tytułu „Człowieka Roku 2015 w Wielkopolsce"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2016 Opublikowano: czwartek, 18, luty 2016

Dziennik „Polska – Głos Wielkopolski" w dniu 10 lutego br. zaprezentował na swoich łamach sylwetkę Mariusza Małachowskiego, prezesa Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Pile, jako nominowanego do tytułu „Człowiek Roku 2015 w Wielkopolsce", w plebiscycie tej gazety.

W prezentacji nominowanego prezesa Mariusza Małachowskiego napisano: „Mariusz Małachowski (SMS o treści CZRW.10) całe życie jest związany z biznesem. Zanim w 2003 r. został prezesem PSS Społem w Pile, pracował w bankowości. To doświadczenie wykorzystuje w obecnej pracy. – Zarządzanie było mi bliskie, a prawa rynku dobrze znane, ale branża zupełnie inna – mówi Mariusz Małachowski. – Spółdzielnie rządzą się swoimi prawami, każdy członek ma głos. Ale w spółkach prezes musi też liczyć się z udziałowcami. Robienie biznesu jest wszędzie takie samo.
Choć pilska Społem największy rozkwit przeżyła w latach 70., dziś, za prezesury Małachowskiego, znów jest bardzo ceniona. Sprostała ekspansji zagranicznych sieci handlowych, których w Pile jest dużo. Dzisiaj PSS Społem zatrudnia w mieście 130 osób i ma 16 sklepów. – Postawiliśmy na sklepy osiedlowe, by być blisko klientów – mówi prezes. – Dobrze ich znamy, często sprowadzamy dla nich ulubione, lokalne produkty.
Także ze względu na liczną grupę stałych klientów Społem ma własną piekarnię Rogalik, która stosuje tylko naturalne, tradycyjne receptury".