krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" WSS Śródmieście pomaga organizacjom pozarządowym w realizacji ich statutowych celów

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2015 Opublikowano: poniedziałek, 12, styczeń 2015

„Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście w Warszawie od wielu lat pomaga organizacjom pozarządowym w realizacji ich statutowych celów. Pomoc ta polega m.in. na udostępnianiu powierzchni w placówkach handlowych na postawienie skarbon na pieniądze zbierane od klientów.

Ponadto od paru lat śródmiejska „Społem" WSS włącza się w ogólnopolską akcję Mennicy Polskiej „Szczęśliwe dukaty", w czasie której w placówkach handlowych spółdzielni reszty wydawane są w postaci dukatów o nominale 5 zł. Zgromadzone środki wpływały na konto UNICEF, a od ubiegłego roku zasilają konto Fundacji TVN „Nie jesteś sam".
Z kolei współpraca z Bankiem Żywności SOS w Warszawie czy Fundacją Polskiego Handlu pozwala na gromadzenie od klientów artykułów o wydłużonym terminie przydatności. Również partnerzy handlowi śródmiejskiej „Społem" WSS udzielają wsparcia produktowego organizacjom, które zwracają się o taką pomoc do spółdzielni.
Niekiedy organizacje pozarządowe, posiadające odpowiednie decyzje Ministra Administracji i Cyfryzacji, z pomocą wolontariuszy, w wytypowanych placówkach handlowych śródmiejskiej spółdzielni realizują zbiórkę publiczną środków np. na dofinansowanie posiłków i zakup środków codziennego użytku dla dzieci i młodzieży z domów dziecka. Taka zbiórka miała miejsce w miesiącu styczniu br. w SDH „Hala Mirowska" i w „Sezamie" przy ul. Rzeczypospolitej 14 oraz w sklepie nr 7 przy ul. Wiejskiej. Odpowiednio przygotowani wolontariusze Fundacji „Moc Serca" przeprowadzili kwestę wśród klientów na wyżej wymienione cele. Fundacja zamierza w miarę możliwości kontynuować zbiórkę w innych placówkach handlowych śródmiejskiej spółdzielni.