krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Ekspansja „Społem" PSS w Końskich na tereny wiejskie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: czwartek, 20, listopad 2014

W niedzielę, 9 listopada br., w Nowym Kazanowie po Mszy świętej o godz.10, odprawionej w kościele Zwiastowania NMP przez ks. proboszcza Stanisława Rożeja, został otwarty sklep „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Końskich. Było to święto dla mieszkańców Nowego Kazanowa. Tuż po Mszy świętej wszyscy przeszli w paradzie do mieszczącego się tuż obok sklepu.

Najważniejszym momentem niedzielnego otwarcia było przecięcie wstęgi. Dokonali go: Stanisław Haraziński – prezes Zarządu, Anna Prządo – przewodnicząca Rady Nadzorczej „Społem" PSS w Końskich, Jerzy Rybicki – prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, burmistrzowie Michał Cichocki i Krzysztof Jasiński, starosta Bogdan Soboń, Beata Napierała – wiceprezes KSWP oraz ks. Stanisław Rożej, który chwilę wcześniej poświęcił sklep. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na pierwsze zakupy. Dla klientów, którzy wydali więcej niż 50 zł, czekała loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Przed sklepem zorganizowano festyn i poczęstunek. Można było spróbować ciast i wypieków z własnej piekarni oraz rozgrzać się herbatą i kiełbaskami z grilla. O dobry nastrój zadbał Zespół Pieśni i Tańca Dziebałtów.
Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty od godz. 6 do 18, a w niedzielę od godz. 9 do 16.
Dyplomami za zaangażowanie przy otwarciu sklepu zostały wyróżnione panie: Urszula Lipowska, Aldona Kalwińska i Ewelina Bocheńska. Gratulowali im: Stanisław Haraziński – prezes Zarządu, Anna Prządo – przewodnicząca Rady Nadzorczej i Jerzy Holewiński – dyrektor handlowy.
„Społem" PSS w Końskich działa od 1897 roku. Obecnie prowadzi 17 placówek handlowych spożywczych, Centrum Hurtowo Detaliczne oraz Zakład Piekarnicze Ciastkarski. Jesienią ubiegłego roku „Społem" PSS w Końskich kupiła cztery sklepy od GS-u. Wszystkie przeszły kapitalny remont i rozbudowę. Za sobą otwarcie mają placówki w Bedlnie i Nowym Dziebaltowie. W niedzielę otwarto sklep w Kazanowie Nowym, a w przyszłym roku klienci zostaną zaproszeni do Sierosławic.
– Sklep w Nowym Kazanowie został rozbudowany. Zwiększyliśmy jego powierzchnię oraz dobudowaliśmy pomieszczenia magazynowe, zamontowaliśmy klimatyzację – poinformował prezes Stanisław Haraziński. – Zgoda buduje. Właśnie dzięki zgodzie udało nam się rozbudować ten sklep i realizować wiele przedsięwzięć dla naszego lokalnego handlu. Dziękuję Radzie Nadzorczej, pracownikom i wszystkim klientom – dodał. W okresie zimowym w sklepie pracować będą dwie panie: Urszula Lipowska i Aldona Kalwińska, w okresie letnim zatrudnienie zwiększy się o jedną osobę. W Nowym Kazanowie kupimy zarówno produkty spożywcze jak i przemysłowe.