krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Mazowieckie spotkanie samorządowców i spółdzielców
aaa
Projekt kształcenia rezerw kadry zarządzającej spółdzielniami
Cykl szkoleń dedykowany kadrze kierowniczej zarządzającej spółdzielniami zrzeszonymi w KZRSS „Społem"
aaa
Uroczyste otwarcie nowego SEZAMU"
Centrum Marszałkowska to wspólna inwestycja „Społem" WSS Śródmieście i BBI Development...
aaa
Zapraszamy do Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wystawę „Polska reklama socjalistyczna w latach 1945-1989"
Copyright by KZRSS "Społem"

Otwarcie wystawy w cepeliowskiej Galerii RONDO

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2018 Opublikowano: poniedziałek, 07, maj 2018

W ramach współpracy „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście z Fundacją Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 105 (gdzie dwa lata temu „Społem" założyło Spółdzielnię Uczniowską „Pychotka" ), co pewien czas podejmowane są trójstronne przedsięwzięcia.

Jednym z ostatnich było otwarcie w kwietniu wystawy prac uczniów i absolwentów tej placówki w cepeliowskiej Galerii RONDO przy ul. Marszałkowskiej. W ZSS większość czasu poświęca się zajęciom artystycznym, są one bowiem nie tylko formą przywracania niepełnosprawnym (również intelektualnie) możliwości pełnej sprawności czy wspomaganiem wszechstronnego rozwoju osobowości, ale też przyjemnością i możliwością swobodnego wypowiadania się poprzez tworzenie. Prace prezentowane w Galerii to obrazy, ozdoby z filcu, prace na bazie drewna, kompozycje sztucznych kwiatów, prace wykonane techniką decoupage, wyroby ceramiczne i papieroplastyka, wszystkie powstały podczas zajęć szkolnych i pozalekcyjnych. Dyrekcja ZSS zadbała o to, aby w miarę możliwości wystawę odwiedziło jak najszersze grono szkolnej społeczności.