krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Jubileusz 100-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Andrychowie
W dniu 14.06.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie uroczyście obchodzono 100-lecie...
aaa
Handlowy Hermes dla „Społem"
XXI Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa...
aaa
150 lat Społem - Naukowa retrospekcja.
Zarząd KZRSS Społem zorganizował konferencję naukową poświęconą 150-letniej historii spółdzielczości spożywców w Polsce.
aaa
Chór „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej śpiewa już 65 lat
Copyright by KZRSS "Społem"

Otwarcie wystawy w cepeliowskiej Galerii RONDO

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2018 Opublikowano: poniedziałek, 07, maj 2018

W ramach współpracy „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście z Fundacją Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 105 (gdzie dwa lata temu „Społem" założyło Spółdzielnię Uczniowską „Pychotka" ), co pewien czas podejmowane są trójstronne przedsięwzięcia.

Jednym z ostatnich było otwarcie w kwietniu wystawy prac uczniów i absolwentów tej placówki w cepeliowskiej Galerii RONDO przy ul. Marszałkowskiej. W ZSS większość czasu poświęca się zajęciom artystycznym, są one bowiem nie tylko formą przywracania niepełnosprawnym (również intelektualnie) możliwości pełnej sprawności czy wspomaganiem wszechstronnego rozwoju osobowości, ale też przyjemnością i możliwością swobodnego wypowiadania się poprzez tworzenie. Prace prezentowane w Galerii to obrazy, ozdoby z filcu, prace na bazie drewna, kompozycje sztucznych kwiatów, prace wykonane techniką decoupage, wyroby ceramiczne i papieroplastyka, wszystkie powstały podczas zajęć szkolnych i pozalekcyjnych. Dyrekcja ZSS zadbała o to, aby w miarę możliwości wystawę odwiedziło jak najszersze grono szkolnej społeczności.