krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
WIOSENNA KONFERENCJA „SPOŁEM 2025"
Konferencja rozpoczęła się spotkaniem z Zarządem Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", który przedstawił podsumowanie...
aaa
Zachęcamy wszystkie spółdzielnie do włączenie się w akcje promocji znaku Społem!
aaa
Czym jest spółdzielczość?
aaa
Kongres Retail Trends 2025
W warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton odbył się kongres Retail Trends 2025, gromadząc ponad 1000 przedstawicieli handlu, przemysłu, usług oraz świata...
aaa
Będąca własnością „Społem" PSS w Wadowicach Karczma „Rzym" w Suchej Beskidzkiej znalazła się w elitarnej grupie 20 najcenniejszych zabytków architektury drewnianej w Małopolsce.
aaa
Jak spółdzielnie mogą uratować świat? - Wykład profesora Jerome Warren'a w siedzibie KZRSS „Społem"
To wydarzenie stanowiło początek wspólnych działań promujących ekonomię społeczną i spółdzielczość ...
Copyright by KZRSS "Społem"

Konkurs Krajowej Rady Spółdzielczej na najlepszą pracę badawczą z zakresu spółdzielczości

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: czwartek, 30, lipiec 2015

Krajowa Rada Spółdzielcza ogłosiła XII edycję „Konkursu na najlepszą pracę badawczą z zakresu spółdzielczości". Konkurs organizowany jest od 2005 roku. Ma on na celu odbudowę pozycji spółdzielczości w społeczeństwie, promocję ruchu spółdzielczego w Polsce oraz zwiększenie zainteresowania środowisk naukowych i akademickich badaniami nad spółdzielczością.

Nagrody w ramach Konkursu przyznawane są w trzech kategoriach: 1 – za pracę badawczą, prowadzoną w ramach projektów badawczych, programów naukowych itp.,
2 – za pracę doktorską lub habilitacyjną,
3 – za pracę magisterską, licencjacką, inżynierską lub dyplomową.
Instytucjami uprawnionymi do zgłaszania wniosków o nagrody są: uczelnie wyższe publiczne i prywatne, instytuty naukowo-badawcze, towarzystwa naukowe itp. oraz spółdzielcze związki rewizyjne.
Wniosek o nagrodę powinien składać się z:
– zgłoszenia wraz z uzasadnieniem pracy zgłoszonej do konkursu,
– omówienia pracy (maksymalnie 1 strona),
– informacji o autorze pracy (imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy, e-mail, instytucja),
– ewentualnych dodatkowych opinii o pracy.
Prace wykonane (obronione lub opublikowane) po 1 maja 2015 roku można nadsyłać do Krajowej Rady Spółdzielczej do dnia 30 kwietnia 2016 roku na adres: Krajowa Rada Spółdzielcza – Spółdzielczy Instytut Badawczy, ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa, z dopiskiem na kopercie: Konkurs na pracę badawczą.
Wnioski o nagrodę zostaną rozpatrzone przez ustanowioną przy Krajowej Radzie Spółdzielczej Komisję Konkursową, której Przewodniczącym będzie Przewodniczący Rady Konsultacyjno-Programowej KRS, zaś członkami Dyrektor Spółdzielczego Instytutu Badawczego i inne osoby mianowane przez prezesa Zarządu KRS.
Przyznane mogą być: Nagrody I lub II stopnia, Wyróżnienia oraz Dyplomy Uznania. Kapituła może nie przyznać nagród w ogóle lub w danej kategorii. Maksymalna suma nagród w jednej edycji wynosi 10.000 złotych. Wręczenie nagród odbywa się podczas dorocznych centralnych uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, który przypada w dniu 1 lipca. Na uroczystość wręczenia nagród zapraszane są wszystkie osoby, których prace zostały zgłoszone do udziału w Konkursie. Promotorzy nagrodzonych prac magisterskich i doktorskich otrzymają od organizatorów listy gratulacyjne. Krajowa Rada Spółdzielcza zobowiązuje się do promowania zwycięzców Konkursu (np. w publikacjach spółdzielczych).