krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
150 lat spółdzielczości spożywców w Polsce.
1 lutego, dokładnie 150 lat od zarejestrowania statutu Stowarzyszenia Spożywczego „Merkury" w Warszawie...
aaa
„Społem" PSS w Śremie otworzyła Dom Handlowy „Kamienica"
W wyniku przebudowy i modernizacji dwóch należących do spółdzielni kamienic powstał niewielki dom handlowy.
aaa
Ponowne otwarcie częstochowskiego Sezamu
Należący do „Społem" PSS w Częstochowie, Spółdzielczy Dom Handlowy Sezam funkcjonuje od 1983r
aaa
Mazowieckie spotkanie samorządowców i spółdzielców
Copyright by KZRSS "Społem"

Mazowieckie spotkanie samorządowców i spółdzielców w siedzibie Zespołu „Mazowsze"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2018 Opublikowano: poniedziałek, 22, październik 2018

Spotkanie odbyło się w podwarszawskich Otrębusach, gdzie od 1948 r. mieści się siedziba Zespołu „Mazowsze". W 2009 r. zespół przeniósł się do nowoczesnego kompleksu Europejskie Centrum Matecznik Mazowsza, z wielką halą widowiskową, zapleczem hotelowo gastronomicznym.

W spotkaniu udział wzięło wielu samorządowców z regionu, z Marszałkiem Województwa Adamem Struzikiem i przewodniczącym Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwikiem Rakowskim. Obecni byli przedstawiciele KRS - Jerzy Jankowski, przewodniczący ZO KRS, Mieczysław Grodzki - prezes Zarządu KRS, Zbigniew Gawron - pełnomocnik KRS na woj. mazowieckie. Delegacji z KZRSS „Społem" przewodniczył Szymon Fabisiak – zastępca prezesa Zarządu. Licznie przybyli spółdzielcy, działacze klubów osiedlowych, członkowie klubów seniora prowadzonych przez spółdzielnie mieszkaniowe. W foyer zaprezentowana została wystawa „Spółdzielczość polska w służbie ojczyzny i społeczeństwa", przygotowana z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Ale okazją do świętowania była także 20. rocznica funkcjonowania wojewódzkich i powiatowych samorządów terytorialnych oraz 70. urodziny zespołu „Mazowsze".
Medale „Pro Masovia" za wkład w gospodarczy, kulturalny lub społeczny rozwój oraz Dyplomy Uznania Marszałka Woj. Mazowieckiego wręczone podczas spotkania licznym przedstawicielom spółdzielni różnych branż, były świadectwem tego, że samorząd widzi w spółdzielczości ważnego partnera.
Dyplomy Uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymały między innymi spółdzielnie::
„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda" w Płocku,
„Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców „Śródmieście" w Warszawie,
Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w Warszawie.
KRS uhonorowała Marszałka Województwa, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz liczną grupę samorządowców i spółdzielców medalem 100-lecia Niepodległości Polski. Spotkanie zakończyło się koncertem Zespołu „Mazowsze".