krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Uroczysta Gala 150-lecia Spółdzielczości Spożywców „Społem" w Polsce
12 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, z udziałem ponad 300 przedstawicieli spółdzielni „Społem" ...
aaa
Jubileusz 100-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni
aaa
Otwarcie nowego – największego sklepu PSS „Społem" w Kielcach
1200 metrów kwadratowych powierzchni i 26-osobowa załoga sprzedawców, a także największe stoisko mięsno-wędliniarskie wraz z serwisem serów...
aaa
Ósmy bar przy sklepie PSS Społem w Białymstoku juz otwarty.
Lokal znajduje się na części powierzchni obiektu "Pogodny" przy ul. Pogodnej 6 w Białymstoku.
aaa
Kieleckie „Społem" świętowało 100 lat działalności.
Podczas uroczystego walnego zgromadzenia członków w restauracji Winnica w Kielcach, nagrodzono kielecką spółdzielnię oraz jej wieloletnich pracowników.
Copyright by KZRSS "Społem"

Chleb "Palce lizać" ze "Społem" PSS w Sławnie przypadł do gustu klientom

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2013 Opublikowano: poniedziałek, 21, październik 2013

 Chleb "Palce lizać", produkowany od około dwóch lat w zakładzie piekarsko-ciastkarskim "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sławnie, szybko przypadł do gustu klientom. Chleb "Palce lizać" to chleb bez polepszaczy, z dużą liczbą ziaren. Są w nim płatki owsiane, słonecznik, siemię lniane i dynia.

Dokładna receptura to oczywiście tajemnica "Społem" PSS w Sławnie. Chleb można kupić w Sławnie i najbliższej okolicy.

 – Ludzie cenią sobie jego niebanalny smak, świeżość i właśnie dużą liczbę ziaren – podkreśla w wywiadzie dla prasy Kazimierz Małecki, prezes Zarządu "Społem" PSS w Sławnie, który ostatnio zgłosił spółdzielnię i jej produkt do plebiscytu "Nasze Dobre", z kilku powodów, ale między innymi po to, by pokazać, że spółdzielnia sławieńska od lat istnieje na rynku i radzi sobie bardzo dobrze.

– Nie wiem z czego to wynika, ale jak ktoś słyszy słowo spółdzielnia, to od razu myśli o jakiejś archaicznej formie własności z minionej epoki. Tymczasem spółdzielczość istnieje od ponad 140 lat i ma się dobrze, czego i my jesteśmy dowodem – podkreśla prezes Kazimierz Małecki.

"Społem" PSS w Sławnie to dziś 8 sklepów i zakład piekarsko-ciastkarski. Łącznie pracuje tu blisko 130 osób.

Prezes Kazimierz Małecki podkreśla, że w spółdzielni od lat utrzymuje stałe zatrudnienie, notuje przyrost sprzedaży, a spółdzielnia nigdy nie przyniosła straty. Od konkurencji spółdzielnia różni się tym, że ma tylko i wyłącznie polski kapitał. Członkiem spółdzielni może zostać każdy, kto wykupi udział o wartości 1.500 złotych. Spółdzielnia należy więc do jej członków, których obecnie jest 149.

– Porównywanie się z wielkimi sieciami handlowymi nie ma większego sensu, bo sławieńska spółdzielnia bazuje przede wszystkim na tym, że doskonale zna lokalny rynek i działa na nim od wielu lat – podkreśla prezes Kazimierz Małecki, który nie ukrywa, że właśnie w mniejszych miastach, takich jak Sławno, łatwiej jest powalczyć o klienta, który doceni też jakość lokalnego i dobrze znanego mu produktu. – Na półkach naszych sklepów można znaleźć te najbardziej popularne i najszybciej sprzedające się wyroby, ale w przeciwieństwie do dużych sieci oferujemy też te mniej znane i wolniej sprzedające się, właśnie po to, by zaspokoić potrzeby wszystkich klientów – dodaje prezes Kazimierz Małecki.