krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi?
aaa
Obchodząca w bieżącym roku 75-lecie istnienia, Spółdzielnia „Społem" PSS w Głogowie otworzyła, po rozbudowie, sklep ogólnospożywczy.
W placówce handlowej została powiększona sala sprzedaży z 268 m2 do 354 m2, przebudowano pomieszczenia socjalne, magazyn...
aaa
Posiedzenie inauguracyjne Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Handlu
Reprezentantem Spółdzielczości Spożywców „Społem" w powołanej Radzie został Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.
aaa
Jubileuszowy 50 Zjazd Delegatów KZRSS
W Zjeździe uczestniczyło 225 delegatów spośród 293 wybranych w spółdzielniach, 30 zaproszonych gości oraz 125 przedstawicieli wystawców.
aaa
Społem Wola przeszło lifting i walczy o klientów nowym konceptem Bistro Kredens
Społem Wola w wygospodarowanej części lokalu sklepowego stworzyło bistro łączące bar mleczny z pubem.
Copyright by KZRSS "Społem"

Nowe logo Międzynarodowego Związku Spółdzielczego

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2013 Opublikowano: wtorek, 05, listopad 2013

sisIV2013coopNowe logo zaprojektowane przez brytyjskich spółdzielców zostało zaprezentowane na Międzynarodowej Konferencji w Kapsztadzie.

Demonstracja nowego symbolu była z pewnością ważnym, ale nie najważniejszym punktem spółdzielczego spotkania. Dla Związku sprawą o największym – przynajmniej na najbliższe cztery lata znaczeniu – były wybory nowych władz. Prezydentem została wybrana ponownie Pauline Green. Wiceprezydentami , zgodnie z zasadami, zostali szefowie czterech organizacji regionalnych MZS. W podobnym trybie ratyfikowano do Rady dwóch przedstawicieli organizacji sektorowych oraz młodzieży spółdzielczej, których wcześniej mianowały te organizacje. Pozostałymi członkami rady zostali: Ariel Guarco z Argentyny, Australijczyk Gregory Wall, Brazylijczyk Eudes de Freitag Aquino (pierwszy w dziejach Związku reprezentant sektora spółdzielczości zdrowia), Petar Stefanov z Bułgarii, Monique Leroux z Kanady, Anne Santamäki z Finlandii, Francuz Jean-Louis Bancel, Włoch Carlo Scarzanella, Akira Banzai z Japonii, Won-Byung Choi z Korei, Rosjanin Evgeny Kuznetsov, Seah Kian Peng z Singapuru, Jan Anders Lago ze Szwecji, Brytyjczyk Len Wardle i Amerykanin Martin Lowery. Zabrakło niestety, w tej kadencji Rady, przedstawiciela naszego kraju.
Przed nowymi władzami MZS stoi trudne zadanie poprowadzenia Związku w okresie jego reorganizacji związanej z przeniesieniem siedziby z Genewy do Brukseli, z przerejestrowaniem ze Szwajcarii do Belgii i nadaniem nowego statusu prawnego w tym ostatnim kraju. Do tego dochodzi konieczność rozwiązania problemów organizacyjnych i finansowych.
Kapsztadzkie Zgromadzenie było pierwszym tej rangi spółdzielczym spotkaniem po zakończeniu obchodów Międzynarodowego Roku Spółdzielczości 2012 i po rozpoczęciu prac związanych ze Światową Dekadą Spółdzielczą 2013-2020. W programie wiele miejsca poświęcono wprowadzeniu w życie przyjętemu rok temu Planowi Działania Dekady Spółdzielczej. Równoległe „warsztaty tematyczne" dotyczyły głównych kierunków zarysowanych w Planie Działania: zadań spółdzielni w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego, ich roli w realizacji różnego rodzaju usług społecznych, komunikacji i upowszechnianiu spółdzielczego przekazu, możliwości pozyskiwania kapitału przez spółdzielnie. Mówiono również o upowszechnianiu wiedzy na temat spółdzielczości, badaniach naukowych i edukacji. Podczas sesji plenarnych dyskutowano o miejscu spółdzielni w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz tworzeniu finansowych podstaw funkcjonowania spółdzielni.
Podkreślano także znaczenie faktu, że po raz pierwszy w historii Zgromadzenie Ogólne MZS odbywa się na kontynencie afrykańskim. Wsparcia organizatorom udzielił Departament Handlu i Przemysłu rządu RPA. Nie dotarł co prawda na otwarcie imprezy zapowiadany wcześniej prezydent kraju Jacob Zuma, ale obecnych było wielu ministrów i Afryki Południowej i innych krajów afrykańskich. Szereg sesji poświęcono sprawom spółdzielczości afrykańskiej, wielokrotnie podkreślano ogromną rolę spółdzielni w rozwoju tego kontynentu, mówiono wręcz, że są one być może jego jedyną szansą wobec ogromu stojących przed nim problemów.
Polskę w Kapsztadzie reprezentowały delegacje: KRS z prezesem Alfredem Domagalskim i przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego Jerzym Jankowskim, Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP z przewodniczącym Rady Tomaszem Jórdeczką oraz Spółdzielni Spożywców „Społem" z prezesem Jerzym Rybickim. Obecni byli także przedstawiciele Kasy Krajowej SKOK , z prezesem Rafałem Matusiakiem oraz Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy z prezesem Januszem Paszkowskim.
Źródło: http://www.krs.org.pl