krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

PERŁY RYNKU 2020 WYBRANE!

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2020 Opublikowano: piątek, 18, wrzesień 2020

sisIII2020 perly lid10 września w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród producentom nowości, które zwyciężyły w 14. edycji badania Perły Rynku FMCG, 15. edycji badania Perły Rynku Kosmetycznego oraz zorganizowanym w tym roku po raz pierwszy rankingu Perły Regionu.

Celem projektu było wyłonienie nowości spożywczych, kosmetycznych i chemicznych, które najlepiej wpisują się w obecne trendy, a tym samym mają największy potencjał sprzedażowy. Zwycięzców wskazało jury złożone z 67 ekspertów – członków zarządów oraz managerów ds. zakupów firm handlowych. Każdy z nich testował wszystkie zgłoszone do badania produkty. Zgodnie z regulaminem, były to nowości lub wyroby, które przeszły istotną modyfikację i zostały wprowadzone do sprzedaży między 1 marca 2019 roku a 1 marca 2020 roku. Z ramienia Spółdzielczości Społem w Jury oceniającym był Prezes Zarządu KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski.

Po raz pierwszy w historii projektu honorowy patronat nad nim objął Business Center Club. Fakt, że mogliśmy być patronem tego przedsięwzięcia, które podobnie jak nasza organizacja ma wieloletnią tradycję to dla nas wielki zaszczyt – powiedziała podczas gali Anna Potocka‐Domin, wiceprezes BCC. – Imponująca jest skala i rozmach, z jaką realizowany jest ten branżowy projekt, począwszy od samego jury, które kompetencje zapewniają jakość i transparentność procesu badawczego, na organizacji skończywszy. Bez wątpienia Perły Rynku są największym i najbardziej prestiżowym tego typu przedsięwzięciem, w którym to sam handel decyduje o tym, które produkty są najlepsze. Bardzo dziękuję, że możemy jako BBC współtworzyć to przedsięwzięcie, wspierać je i promować – zaznaczyła Anna Potocka‐Domin.
Statuetki Perła Rynku FMCG 2020 przyznane zostały w 38 kategoriach, zaś statuetki Perły Rynku Kosmetycznego – w 31. Producenci wyrobów regionalnych rywalizowali w trzech kategoriach. W tegorocznej edycji badania jurorzy osobiście przetestowali rekordową liczbę blisko 300 nowości. Opinie na ich temat wyrazili w specjalnych ankietach. Oceniając produkty brali pod uwagę m.in. ich jakość, smak, zapach i skład. Oceniali też opakowanie oraz wsparcie marketingowe dedykowane produktom. Iwona Szwan, dyrektor generalna Wydawnictwa Gospodarczego, wyraziła wdzięczność członkom jury za trud, jaki wspólnie ze swoimi zespołami włożyli w oceny wszystkich zgłoszonych do konkursu nowości. Pogratulowała wszystkim laureatom badania. Podziękowała także BBC, za objęcie wydarzenia patronatem. – Perły
Rynku FMCG i Perły Rynku Kosmetycznego od 15 lat kształtują rozwój obu tych branż. Producentom i dystrybutorom wskazują, w które produkty warto inwestować, a sklepom, drogeriom oraz aptekom podpowiadają, jakie nowinki warto mieć na półkach. Projekt Perły Regionu, który zorganizowaliśmy w tym roku po raz pierwszy, ma z kolei dać lokalnym produktom szansę zaistnienia w ogólnopolskiej dystrybucji – podkreśliła. Dyrektor generalna Wydawnictwa Gospodarczego wyraziła też przekonanie, że wzorem lat ubiegłych znak Perły Rynku FMCG trafi na opakowania setek produktów, stanowiąc dla konsumentów swoisty drogowskaz w ich wyborach zakupowych. Zasadność istnienia projektów takich jak Perły Rynku podkreślił Marcin Poniatowski, członek zarządu ds. marketingu Lewiatan Holding, który zabrał głos w imieniu jurorów. – My ludzie handlu doskonale wiemy ile nowości pojawia się co roku w sprzedaży. Konkurs Perły Rynku daje nam możliwość znalezienia wśród tysięcy takich produktów, tych które powinny znaleźć się w ofercie sklepów – podkreślił. – Bardzo się cieszę, że w tym roku do badania dołączyły także Perły Regionu. To bardzo ważne, żeby pokazywać, wyróżniać i nagradzać także wyroby lokalne, bo wiele z nich naprawdę jest tego wartych. – Życzę wszystkim wyróżnionym w tym badaniu, żeby ich produkty jak najdłużej były na sklepowych półkach i jak najczęściej trafiały do koszyków klientów. Zachęcam też producentów i dystrybutorów do tego, żeby zgłaszali swoje wyroby do rankingu Perły Rynku, chwalili się nimi, bo naprawdę mają się czym chwalić. Wiele nowości ocenianych przez nas w tym badaniu to produkty innowacyjne, na które konsumenci czekają – stwierdził.
Uroczystość, która odbyła się w sali balowej warszawskiego hotelu DoubleTree by Hilton zgromadziła ponad 200 gości. Byli w tym gronie właściciele firm, prezesi i top managerowie, reprezentujący zarówno producentów, jak i świat handlu. Wręczenie statuetek poprowadził Krzysztof Ibisz, a o oprawę muzyczną spotkania zadbał zespół Dziubek Band. Dodajmy, że podczas gali zachowane zostały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Do jego zapewnienia przyczyniły się firmy Prolight (właściciel marki Projet, której portfolio obejmuje szeroką gamę urządzeń do dezynfekcji oraz bezdotykowego mierzenia temperatury ciała) oraz Imperial (producent urządzeń opartych na promieniowaniu UVC dedykowane do zwalczania bakterii oraz wirusów, w tym wirusa SARS‐CoV‐2).