krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom" dla PSS „Społem" w Katowicach

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2017 Opublikowano: poniedziałek, 21, sierpień 2017

sisIII2017katowice lidPrezydent Andrzej Duda wraz z Przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą wręczył 22 firmom-laureatom IX edycji konkursu NSZZ "Solidarność" tytuły "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Wśród wyróżnionych firm znalazła się Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem" w Katowicach.

Podczas uroczystości prezydent przypomniał, że nagrody dla pracodawców przyjaznych pracownikom wymyśliła w 2007 r. NSZZ Solidarność. Gratulował i dziękował wszystkim nagrodzonym, stwierdzając że nagrody są świadectwem "jakości i konkurencyjności" nagrodzonych firm na "nowoczesnym rynku gospodarczym". Dodał też, że "nowoczesny rynek gospodarczy" to nie tylko produkcja i dochód, ale "przede wszystkim człowiek, pracownik, współpracownik".
Certyfikaty otrzymali pracodawcy, którzy wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk przy przestrzeganiu prawa pracy. Elementami oceny były stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wyróżnione firmy przodują pod względem zawierania układów zbiorowych pracy, zatrudniania pracowników na czas nieokreślony, funkcjonowania rad pracowników, szanują prawa pracowników i prowadzą dialog społeczny wewnątrz zakładu.
O wyborze laureatów decyduje Komisja Certyfikacyjna. Zakładowi pracy wyróżnionemu certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom" przysługuje prawo posługiwania się nim przez okres trzech lat. Do tej pory w konkursie wyróżnionych zostało już ponad 150 firm.

,