krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 110-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kaliszu

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2017 Opublikowano: poniedziałek, 24, lipiec 2017

1 lipca w Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości odbyła się uroczysta gala z okazji 110 rocznicy powstania „Społem" PSS w Kaliszu. Początki spółdzielni sięgają 1907 roku i jest ona jedną z najstarszych firm w całym regionie.
„Lata doświadczeń to duży kapitał, który spółdzielcy starają się wykorzystać do dalszego rozwoju" - twierdzi Piotr Zasuń prezes Zarządu Spółdzielni . Aktualnie Spółdzielnia posiada 507 członków i zatrudnia 425 pracowników. Bazę materialną Spółdzielni stanowią: 21 sklepów w Kaliszu i jeden w Nowych Skalmierzycach, a ponadto piekarnia, ciastkarnia, zakład garmażeryjny i sala bankietowa. W planach jest otwarcie, jeszcze w tym roku, kolejnych dwóch sklepów, a w dalszej perspektywie delikatesów kulinarnych.

Spółdzielnia w Kaliszu należy do wyróżniających się, nie tylko na poziomie regionalnym ale i krajowym. Posiada tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Kalisza" a na jubileuszowej gali została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego". Uroczystość była także okazją do wręczenia wyróżnień dla pracowników Spółdzielni, m. in. odznaki „Zasłużony dla Społem", które wręczyli członkowie Zarządu KZRSS „Społem" – prezes Ryszard Jaśkowski i zastępca prezesa Szymon Fabisiak. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele wielu spółdzielni z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, a Radę Nadzorczą KZRSS „Społem" reprezentowały panie: Grażyna Raniewicz-Lis – prezes Zarządu „Społem" PSS w Poznaniu i Magdalena Zgondek – prezes Zarządu „Społem" PSS w Głogowie.

  • sisIII2017_kalisz01
  • sisIII2017_kalisz02
  • sisIII2017_kalisz03
  • sisIII2017_kalisz04
  • sisIII2017_kalisz05
  • sisIII2017_kalisz06
  • sisIII2017_kalisz07