krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Zapraszamy do Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wystawę „Polska reklama socjalistyczna w latach 1945-1989"
aaa
Bistro z okienkiem bar-drive PSS Społem Białystok
Bar z 60 miejscami konsumpcyjnymi mieści się przy ul. Brzechwy 3.
aaa
Supermarket Tęcza PSS Społem Białystok finalistą ogólnopolskiego Plebiscytu na Najlepsze Stoisko Mięsno – Wędliniarskie.
W stołecznym Hotelu Marriott odbył się III Kongres Mięsny Wiadomości Handlowych 2018, któremu towarzyszyło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego Plebiscytu...
aaa
Ponowne otwarcie Universamu „Grochów" w galerii handlowej „Rondo Wiatraczna"
Inwestycja została zrealizowana przez konsorcjum stworzone przez firmę developerską Dantex oraz „Społem" WSS Praga Południe.
Copyright by KZRSS "Społem"

Wspólna akcja „Społem" PSS „POMOC" w Puławach i Stowarzyszenia „Rodzina"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2017 Opublikowano: czwartek, 22, czerwiec 2017

Rok 2017 jest obchodzony w Polsce jako Rok Świętego Brata Alberta, który jest także patronem miasta Puławy. Obchody te rozpoczęły się 25 grudnia 2016 r., w dniu 100 rocznicy śmierci świętego, który poświęcił życie najbiedniejszym. Pragnąc Jego wzorem nieść dobro i dzielić się chlebem z bliźnimi, spółdzielcy postanowili aby w ich mieście powstał produkt regionalny – „Chleb Świętego Brata Alberta".

Okazją do tego jest również 110 rocznica powstania i nieprzerwanej działalności „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „POMOC" w Puławach, która w związku z powyższym włączyła się do wspólnej akcji organizowanej ze Stowarzyszeniem „Rodzina".
W dniu 18 czerwca 2017 r. w parafiach Św. Brata Alberta i Św. Rodziny, chleb, za dobrowolną ofiarą, był rozdawany po mszach świętych. Akcja zostanie powtórzona w dniu 6 sierpnia 2017 r. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na schronisko Św. Brata Alberta w Puławach.
Chleb Świętego Brata Alberta będzie również dostępny we wszystkich sklepach „Społem" PSS „POMOC" Puławy.

  • sisIII2017pulawy01
  • sisIII2017pulawy02