krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 40-lecia „Społem" PSS w Stalowej Woli

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2016 Opublikowano: piątek, 16, wrzesień 2016

„Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Stalowej Woli obchodzi w tym roku 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, 3 września 2016 roku, odbyły się uroczystości jubileuszowe w restauracji „Słoneczna".
Restauracja „Słoneczna" pod koniec marca tego roku została otwarta po modernizacji. Obiekt przeszedł ogromną metamorfozę.


W sobotniej uroczystości udział wzięło wiele osób, m.in.: władze Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie w osobie sekretarza Rady Nadzorczej Marii Wawrzaszek-Gruszka, która jest jednocześnie prezesem Zarządu „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu oraz Ryszard Jaśkowski – zastępca prezesa Zarządu Krajowego Związku, starosta powiatowy Janusz Zarzeczny, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Andres, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Ewa Sekulska, prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego Stanisław Kłapeć, prezes Zarządu Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego Małgorzata Stańkowska, dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury Józef Sroka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marek Gruchota oraz emerytowani pracownicy „Społem" PSS.
Zgromadzeni obejrzeli film o historii i rozwoju spółdzielni obejmujący okres od początku działalności po dzień dzisiejszy. Trzeba przyznać, że mimo dużej konkurencji na rynku, placówki „Społem" PSS wciąż cieszą się ogromną popularnością i sympatią klientów.
Trudno jest w krótkiej chwili podsumować 40 lat. Tak naprawdę spółdzielczość w Stalowej Woli datuje się od 1938 roku, jak pokazujemy to w naszym albumie jubileuszowym, który był wydany z okazji 40-lecia (w Polsce od 1916 r., Hrubieszów, Stanisław Staszic, 200 lat spółdzielczości). My obchodzimy tę datę organizacyjnie, nasza spółdzielnia została wydzielona jako tarnobrzeski oddział spółdzielni i od 1983 roku działamy samodzielnie. To były takie lata, w których wiele się działo. Wydaje mi się, że przetrwaliśmy najtrudniejsze lata transformacji, jako jedna z nielicznych firm w Stalowej Woli, mimo wielu trudności, bo spółdzielczości specjalnie nie pomagano w tym, żeby się jej udało. Jesteśmy specyficznie postrzegani, jeśli chodzi o naszą działalność. Jubileusz to ludzie, wspomnienia, także radość, zabawa, możliwość wspólnego spotkania się – mówił prezes Zarządu „Społem" PSS Jacek Nowicki.
Jak podkreślał Prezes przez ostatnie lata lokale spółdzielni zmieniały swoje oblicze, dzięki czemu są bardziej przyjazne mieszkańcom. Pracownicy „Społem", wychodząc naprzeciw potrzebom klientów zwiększają i ulepszają zakres usług, zarówno jeśli chodzi o sklepy, jak i lokale gastronomiczne. Nowoczesność i jakość usług stoi zawsze na pierwszym miejscu.
Podkreślamy to jako slogan – „Społem" znaczy razem. Jesteśmy specyficzną firmą, spółdzielczość to także współwłasność. Nasi pracownicy są współwłaścicielami firmy. Mamy troszeczkę inne podejście do biznesu, dlatego z jednej strony jest nam łatwiej, z drugiej dosyć trudno. Myślę, że w mieście przez ostatnie lata udało się wiele zrobić. Wydaje mi się, że jesteśmy jednostką dosyć prężną. Dziękuję wszystkim naszym klientom, wiernym od lat, naszym pracownikom, firmom, instytucjom, z którymi współpracujemy. Mam nadzieję, że Społem za następne 10 lat będzie mogło w tym mieście obchodzić złoty jubileusz, czego wszystkim pracownikom, wszystkim członkom spółdzielni i wszystkim mieszkańcom miasta, w imieniu własnym i naszej spółdzielni, serdecznie życzę – mówił prezes Zarządu „Społem" PSS Jacek Nowicki.
„Społem" ma wielu klientów i w Stalowej Woli postrzegane jest jako prężnie działająca firma licząca się na rynku. Pod adresem Prezesa spółdzielni padło wiele ciepłych słów
i życzeń dalszych sukcesów. Sobotni jubileusz upływał w radosnej, przyjaznej atmosferze. Oprócz części oficjalnej były też chwile przeznaczone na rozrywkę. Obecni mogli np. dowiedzieć się jakie sekrety skrywa sam Prezes „Społem", co lubi, a czego nie lubi, które produkty „Społem" smakują mu najbardziej.
Ważnym punktem programu było wręczanie odznaczeń spółdzielczych: „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" i „Zasłużony dla Społem". Odznaczenia i listy gratulacyjne dla wyróżnionych pracowników i członków spółdzielni wręczyli: zastępca prezesa Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" Ryszard Jaśkowski, prezes Zarządu „Społem" PSS Jacek Nowicki oraz członek Zarządu „Społem" PSS Andrzej Muzyka.
W dalszej części jubileuszu zaproszeni goście mogli spróbować pysznych wyrobów „Społem" PSS. Uczestnicy obchodów wzięli też udział w corocznym pikniku zorganizowanym w obiektach MOSiR.