krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileuszowe obchody 70-lecia „Społem" PSS w Głogowie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: środa, 30, wrzesień 2015

W dniu 11 września br. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Głogowie świętowała jubileusz 70- lecia swojego istnienia.
Jubileuszowe obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele pw. Św. Klemensa w Głogowie, odprawioną przez proboszcza parafii, o. Ludwika Obala. Msza św. sprawowana była w intencji wszystkich zamarłych oraz obecnych pracowników i członków spółdzielni, a także za dalszy rozwój i przychylność dla Spółdzielni Jubilatki.

Po uroczystej Mszy św. nastąpiło otwarcie akademii w Miejskim Ośrodku Kultury. Na uroczystość jubileuszową przybyli przedstawiciele władz miasta: Rafael Rokaszewicz –Prezydent Miasta Głogowa, Jarosław Dudkowiak – Starosta Miasta Głogowa, Andrzej Koliński – Przewodniczący Rady Miasta oraz Ryszard Jaśkowski – Zastępca Prezesa Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, Piotr Zasuń – Prezes Zarządu „Społem" PSS w Kaliszu, Jan Jermak – Prezes Zarządu „Społem" PSS w Krośnie Odrzańskim, Robert Wieliczko – Prezes Zarządu „Społem" Spółdzielni Hurtowo-Detalicznej we Wrocławiu oraz właściciele i dyrektorzy firm handlowych oraz usługowych, współpracujących ze spółdzielnią.
Po powitaniu gości przez Magdalenę Zgondek – Prezes Zarządu „Społem" PSS w Głogowie, wyświetlono film ukazujący historię i czasy obecne Spółdzielni Jubilatki, wskazując na trudny dorobek wszystkich pokoleń rozwijających „Społem" PSS w Głogowie. Po emisji filmu odbyły się przemówienia okolicznościowe gości, którzy w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na bardzo dobrą pozycję Spółdzielni Jubilatki na lokalnym rynku.
Wśród przemawiających, Ryszard Jaśkowski – Zastępca Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" w swoim wystąpieniu, zwracając się do obecnych reprezentantów posłów na Sejm RP, z Biura Poselskiego Wojciecha Zubowskiego – PiS i z Biura Poselskiego Ewy Drozd – PO, a także samorządowców z regionu, mówił o trudnym otoczeniu, w którym działa głogowska spółdzielnia i o ciągle zwiększającej się zagranicznej konkurencji w handlu oraz o nieuzasadnionym wspieraniu zagranicznych sieci. Przykładem tego jest wsparcie w wysokości 900 mln USD, udzielone Grupie Schwarz ( Kaufland, Lidl) na rozwój miejsc pracy w polskim handlu, co niedawno zostało nagłośnione przez dziennikarkę „Guardiana", czy przyznanie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego orderu Pedro Pereira da Silvie – dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins, właścicielowi „Biedronki", która to sieć często narusza prawa pracownicze. Poruszył też kwestię dziwnego „zniknięcia zapisu" w ustawie podczas II czytania w Sejmie RP tzw. ustawy o rewitalizacji. Ustawą tą zniesiono zapis w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, dotyczący wymogu zgody gminy na budowę obiektów handlowych o powierzchni powyżej 400 m². Wystąpienie Ryszarda Jaśkowskiego spotkało się z żywym zainteresowaniem środowiska poselskiego i samorządowego oraz pozostałych uczestników uroczystości.
Część oficjalną obchodów uświetniło wręczenie odznaczeń zasłużonym członkom i pracownikom „Społem" PSS w Głogowie. Odznakę „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" otrzymał Antoni Woźniak – wieloletni Przewodniczący Rady Nadzorczej. Ponadto wręczono 17 odznak „Zasłużony dla Społem" oraz 9 medalionów okolicznościowych za ponad 30-letnią pracę w spółdzielni.
W części artystycznej, przed uroczystym obiadem, goście wysłuchali koncertu uczniów Szkoły Muzycznej w Głogowie.
Dodatkowo głogowska „Społem" PSS, z okazji jubileuszu, przygotowała dla wszystkich pracowników zabawę integracyjną, która odbyła się 19 września 2015 r., z oprawą muzyczną i przy znakomitej aurze.
„Społem" PSS w Głogowie jest firmą z tradycjami, obecną na rynku od 1945 roku. Na dzień dzisiejszy sieć detaliczna spółdzielni obejmuje 11 sklepów oraz piekarnię, której wyroby produkowane są według tradycyjnych technologii. Tradycją „Społem" PSS w Głogowie jest wspieranie inicjatyw społeczności lokalnej – Domu Pomocy Społecznej w Głogowie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie, szkół, przedszkoli i powiatowej policji. Spółdzielnia jest także sponsorem MZKS „Chrobry" Głogów.