krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia „Społem" PSS w Sławnie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: środa, 30, wrzesień 2015

W dniu 29 sierpnia br. odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy powstania „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sławnie.

Uroczystość rozpoczęto o godzinie 10.30 Mszą świętą. Następnie, o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Sławnieńskiego Domu Kultury, w obecności wielu zaproszonych gości, Rady Nadzorczej, członków oraz pracowników Spółdzielni Jubilatki, rozpoczęła się akademia, w czasie której przedstawiono historię i losy spółdzielni w minionych latach.
Obchody jubileuszu swoją obecnością zaszczycili: Jerzy Rybicki – Prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, Danuta Mioduszewska – Dyrektor Biura Doradztwa i Lustracji w KZRSS „Społem", Sławomir Ignatowicz – Prezes PSD oraz Prezesi „Społem" PSS: w Miastku, Wejcherowie, Tucholi i Słupsku, a także członek Zarządu „Społem" PSS w Bytowie, Marek Romaszkiewicz, przedstawiciele firm: „Serkol", „Cros-dog", „Gzella", „Tchibo" oraz „Nestle". Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Sławieńskiego, członek Zarządu oraz Sekretarz Powiatu Sławieńskiego, Burmistrz Miasta Sławno, Komendant KPPSP w Sławnie, Komendant KPP w Sławnie, Dyrektor PSSE w Sławnie, Prezes Banku Spółdzielczego w Sławnie, Dyrektor oddziału PKO BP w Sławnie, Dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury, Proboszcz parafii pod wezwaniem NMP w Sławnie oraz wieloletni były Proboszcz parafii i przyjaciel Spółdzielni Jubilatki.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia. Odznaką „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego" zostały uhonorowane: Maria Poprawska i Helena Miłaszewicz. Natomiast Odznakę „Zasłużony dla Społem" otrzymali: Janina Bogusławska, Krystyna Łaszkiewicz, Stanisława Sychta, Barbara Wieczorek, Waldemar Bajtek, Tadeusz Dudek, Kazimierz Kiedrowicz, Krzysztof Radzikowski i Ludomir Wilczewski.
Po zakończeniu akademii wszyscy zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad do restauracji „U Szwagra".
O godzinie 16.00 w Amfiteatrze Sławieńskim odbył się finał Loterii Jubileuszowej, organizowanej przez „Społem" PSS w Sławnie z okazji obchodzonego jubileuszu, czyli losowanie 70 rowerów. Następnie wszystkim zgromadzonym w amfiteatrze umilał czas koncert zespołu cygańskiego „Bogdan Trojanek & Terne Roma".
„Społem" PSS w Sławnie to jeden z niewielu podmiotów, który przetrwał w tym mieście w niezmiennej formie od 1945 roku. – Jesteśmy więc najlepszym dowodem na to, że spółdzielczość ma się bardzo dobrze. To wcale nie jest archaiczna forma własności – powiedział „Głosowi Koszalińskiemu" z 26 sierpnia br. Kazimierz Małecki, prezes Zarządu „Społem" PSS w Sławnie, który przypomniał, że „Społem" to dziś 8 sklepów i zakład piekarsko-ciastkarski. Łącznie pracuje tu około 130 osób. – Od lat utrzymuje stałe zatrudnienie, notuje przyrost sprzedaży, a spółdzielnia nigdy nie przyniosła straty – podkreślił prezes Kazimierz Małecki przypominając, że pierwszy sklep PSS w Sławnie otwarto 3 listopada 1945 roku.