krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" PSS w Szczecinie otwarła przebudowaną „Halę Piastowską"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: czwartek, 27, sierpień 2015

W dniu 20 sierpnia br. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Szczecinie otwarła przebudowaną „Halę Piastowską" przy ul. Barbary na szczecińskim Niebuszewie. Przebudowa hali trwała nieco ponad sto dni.

„Hala Piastowska" stoi tu od ponad czterdziestu lat i na stałe wpisała się w obraz dzielnicy Niebuszewo. Obecnie, po liftingu, hala jest przestronna, w barwach marki – dominują kolory pomarańczowy i szary. Zniknął „Mebelek", w jego miejsce pojawił się za to sklep „1001 drobiazgów", który oferuje m.in. szkło, porcelanę, garnki, pościel i chemię. Towary są tu estetycznie wyeksponowane. Do kolejnych działów prowadzą wyraźne napisy nad regalami. Tym samym wejściem wchodzi się również do nowo powstałej w tym miejscu apteki.
Obok sklepu „1001 drobiazgów" znajduje się spożywczy supersam z bogatym asortymentem artykułów spożywczych. Nowością są świeże ryby sprowadzane z Kołobrzegu.
Modernizacja „Hali Piastowskiej" i jej nowe wyposażenie kosztowało szczecińską „Społem" PSS około 7 mln złotych.
– Niemal wszystko zrobiliśmy tutaj od nowa, meble, chłodnie – mamy bardzo nowoczesne urządzenia. Wkrótce zaczną również działać punkty, które wynajmiemy pod wspólnym dachem „Hali Piastowskiej" – poinformował Jerzy Malesa – wiceprezes Zarządu „Społem" PSS w Szczecinie.
W dniu otwarcia „Hali Piastowskiej" pierwsi klienci ustawiali się w kolejce na ponad godzinę przed jej otwarciem.
W uroczystym otwarciu „Hali Piastowskiej" wziął udział m.in. prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Wśród zaproszonych gości byli także pionierzy szczecińskiej „Społem" PSS, która w tym roku obchodzi swoje siedemdziesiąte urodziny.
– „Społem" się wciąż trzyma i nie daje. I nie będzie dawało! – mówili pionierzy, zaś klienci chwalili zmodernizowaną halę i szczecińską „Społem" PSS.