krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Powstanie spółki Polskie Sklepy Spożywcze oraz podpisanie umowy inwestycyjnej między Eurocash a nowo powstałą spółką

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2015 Opublikowano: poniedziałek, 24, sierpień 2015

W dniu 24 czerwca br. w Warszawie w siedzibie Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem", w Sali Konferencyjnej im. Ireny Strzeleckiej, została powołana spółka Polskie Sklepy Spożywcze. Akt notarialny został podpisany przez prezesów spółdzielni i spółek „Społem" współpracujących z Partnerskim Serwisem Detalicznym. Projekt umowy spółdzielcy konsultowali z KZRSS „Społem".

Założycielami nowej spółki są: „Społem" PSS w Kielcach, Społem Zakopane Sp. z o.o., „Społem" PSS im. Wł. Orkana w Nowym Targu, Społem Lubartów Sp. z o.o., Społem Chełm Sp. z o.o., „Społem" Augustowska Spółdzielnia Spożywców w Augustowie, „Społem" PSS w Bielsku Podlaskim, „Społem" PSS w Sławnie, Społem Kołobrzeg Sp. z o.o., Społem Sulęcin Sp. z o.o., „Społem" PSS w Hajnówce, „Społem" Tarnowska Spółdzielnia Spożywców w Tarnowie, „Społem" PSS w Radzyniu Podlaskim, Jaskółka Sp. z o.o., „Społem" PSS „Spójna" w Miastku, „Społem" PSS w Wałczu, Społem PSS w Grajewie Sp. z o.o., „Społem" PSS w Łapach, „Społem" PSS w Morągu, GS Bukowina Tatrzańska Sp. z o.o.
Celem nowo powstałej spółki Polskie Sklepy Spożywcze jest doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.
W sierpniu br. podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników do grona wyżej wymienionych właścicieli dołączyły kolejne spółdzielnie i spółki: „Społem" PSS w Tomaszowie Lubelskim, Gama Sp. z o.o. w Stargardzie Gdańskim, „Społem" PSS Pomoc" w Puławach, „Społem" PSS w Bytowie, „Społem" PSS w Łowiczu, „Społem" PSS w Tucholi, „Społem" PSS w Grudziądzu, „Społem" PSS „Mazur" w Łęczycy i „Społem" PSS w Wadowicach.
Dokonano wyboru pierwszego organu Spółki – jednoosobowego Zarządu – powierzając funkcję prezesa Zarządu Mieczysławie Bogdanowicz – prezes Zarządu „Społem" PSS w Hajnówce. Rada Prezesów działających przy PSD nominowała również 3 przedstawicieli „Społem" do 6 osobowej Rady Nadzorczej PSD.
W dniu 22 lipca br. w siedzibie Eurocash w Warszawie została podpisana umowa inwestycyjna między Eurocash a spółką Polskie Sklepy Spożywcze, dzięki której udziałowcy tej Spółki stali się właścicielami 50% akcji PSD o wartości 2 mln zł. Podpisana umowa jest konsekwencją opartej na zasadach partnerstwa współpracy między PSD a spółdzielcami. Jej celem jest kontynuowanie wsparcia rozwoju niezależnych sklepów spółdzielczych. Dzięki podpisaniu umowy spółdzielcy będą mieli dużo większy wpływ na przyszłą strategię największej spółdzielczej organizacji, działalność czy budżet PSD.
Obecnie w ramach PSD funkcjonuje 80 spółdzielni „Społem" prowadzących łącznie 665 sklepów, w tym 250 placówek funkcjonuje pod szyldem „Gama". Sieć sklepów „Gama" jest przygotowanym specjalnie na potrzeby spółdzielni projektem zapewniającym m.in. jednolite standardy, wspólną strategię sprzedażową i promocyjną.