krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

W piekarni rybnickiej „Społem” PSS uruchomiono tradycyjny piec ceramiczny

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2014 Opublikowano: wtorek, 30, wrzesień 2014

 W związku z tym Aniela Jarosz z rybnickiej „Społem” PSS powiedziała „Nowinom Rybnickim” z 17 września br.: – Dzięki temu możemy zaoferować wszystkim naszym klientom zdecydowanie lepsze pieczywo. Degustacje odbywały się najpierw w piekarni, potem w naszych sklepach. Klienci też są bardzo zadowoleni. Dziś możemy powiedzieć, że powrót do pieca ceramicznego był trafną decyzją. – Obecnie przymierzamy się do produkcji blatów beżowych, na bazie których w domu można będzie sobie przygotować torciki – dodaje Aniela Jarosz.

Nowością piekarni rybnickiej „Społem” PSS są rurki z kremem francuskim. Jeśli jesteśmy przy słodyczach, to warto wspomnieć o faworkach i napoleonkach. Wyciągamy receptury z lamusa, odkurzamy i wracamy do prawdziwych smakowych pereł informują    w „Społem” PSS w Rybniku. Renesans przeżywają kokoski i drobne ciasteczka.

Świetnie sprzedaje się kopa, na bazie biszkoptu, w formie tortu, podstawą jest śmietana, do tego dodawane są bakalie i owoce. Rybnicka „Społem” PSS piecze także ciasta sezonowe, np. ze śliwkami. Przygotowuje również okolicznościowe produkty na święta, baranki, babeczki, pierniki itp. Piecze pyszne kołacze weselne na maśle, które można zamówić z pakowaniem na miejscu. Ponieważ całkiem niedawno rozpoczął się rok szkolny, trzeba dodać, że „Społem” PSS w Rybniku zaopatruje również szkoły i przedszkola.               W sklepikach szkolnych są nasze mini kołaczyki, mini pączki. Dużą popularnością cieszą się małe pizze z nadzieniem serowym, z pieczarkami. Zapraszamy szkoły do współpracy. Przy okazji chętnie wspomożemy szkoły przy różnych imprezach zapewniają w rybnickiej spółdzielni.

„Społem” PSS w Rybniku oferuje również chleby orkiszowe, chleby do żurków, kluski     (z nadzieniem i bez), pizze, które można podpiec w piekarniku. Rybnicka „Społem” PSS ma już 81-letnią tradycję. I chociaż sama piekarnia w Boguszowicach została uruchomiona w latach 60., to przez cały czas jest otwarta na nowości.