krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Kultura, turystyka i spółdzielcza solidarność: Finał 10. edycji konkursu „Moja bułgarska podróż" z udziałem KZRSS „Społem"
aaa
Podsumowanie pierwszej Wiosennej Konferencji „Społem” 2026 w Kołobrzegu
Pierwsza edycja Wiosennych Konferencji 2026, zorganizowana przez Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem”, zgromadziła 30...
aaa
2026 Spółdzielnie ze wspólną wizją partnerstwa
W dniach 4–6 marca br. w Sofii odbyło się Forum Liderów Spółdzielczych Regionu Bałkanów i Morza Czarnego...
aaa
Zaproszenie na konferencje „SPOŁEM - 2026"
Zarząd KZRSS „Społem" w Warszawie serdecznie zaprasza prezesów i członków zarządów spółdzielni na kolejną, wiosenną konferencję.
aaa
"Spółdzielczość zaprasza na wypoczynek" - wspólna inicjatywa w ramach Coop Tourism
Przedstawiciele trzech współpracujących organizacji uroczyście podpisali trójstronną umowę...
aaa
UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE TABLICY W SETNĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI STEFANA ŻEROMSKIEGO
Jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, a zarazem prekursora idei spółdzielczości, w setną rocznicę Jego śmierci.
aaa
Zachęcamy wszystkie spółdzielnie do włączenie się w akcje promocji znaku Społem!
aaa
Czym jest spółdzielczość?
Copyright by KZRSS "Społem"

Wspólne przedsięwzięcie „Społem" WSS Śródmieście i Fundacji „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2014 Opublikowano: wtorek, 30, wrzesień 2014

W dniu 16 września br. rozpoczęło się wspólne przedsięwzięcie „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście i Fundacji „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło, mające na celu propagowanie rękodzieła ludowego i artystycznego wśród najmłodszych.
W jego ramach odbyło się pierwsze spotkanie dzieci z czterech śródmiejskich przedszkoli z twórczyniami ludowymi, w ramach projektu „Poznajemy dawne obyczaje".

Spotkanie, dzięki uprzejmości właściciela zabytkowego obiektu z lat 1907-1911, w którym mieściły się kiedyś bankowe instytucje, który ucierpiał w czasie wojny, a następnie została wyburzona jego część, odbyło się w pozostawionym zachodnim jego skrzydle, gdzie mieści się obecnie Reduta Bank Polski (ul. Bielańska10). W historycznym wnętrzu, gdzie odbywają się liczne imprezy, organizatorzy wrześniowego spotkania w formie warsztatów, które prowadziły dwie twórczynie ludowe – reprezentantki Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle, przyjęli blisko 150 przedszkolaków. Panie Wiesława Bogdańska i Czesława Marchewka, w strojach ludowych, pokazały dzieciom sposób wykonywania kwiatków z bibuły i wymagające ogromnej precyzji kurpiowskie wycinanki.
Wydarzenie uświetniła swoją obecnością Ewa Mielnicka – finalistka „Miss Mazowsza 2014", zakwalifikowana tym samym do finału „Miss Polski", zatrudniona w Zakładzie Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych – głównego sponsora warsztatów. Ponadto wsparcia produktowego udzielili: producent jabłek – Gospodarstwo Sadownicze B. W. Musiałowscy oraz dystrybutor warzyw i owoców – B. Mastalerz. Owoce w połączeniu z czekoladą w postaci efektownej fontanny, której sponsorem była Reduta Bank Polski, stanowiły poczęstunek dla przedszkolaków.