krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Nowy prezydent COOPERATIVES EUROPE

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2024 Opublikowano: wtorek, 28, maj 2024

stefanowW dniu 24 maja br. podczas Zgromadzenia Ogólnego Cooperatives Europe odbyły się wybory na stanowisko Prezydenta tej organizacji. Z uwagi na problemy zdrowotne obecna Prezydent Susanne Westhausen zrezygnowała z piastowanego stanowiska, a wybory wyłoniły nowego Prezydenta na okres jednego roku. Został nim Profesor Petar Stefanov – obecny Prezydent Centralnego Związku Spółdzielczego w Bułgarii. Z satysfakcją przyjęliśmy tę informację, ponieważ Profesor Stefanov był kandydatem popieranym przez organizację „Społem".

Petar Stefanov posiada bogate doświadczenie i szerokie kompetencje w zarządzaniu organizacjami o podobnym profilu. Od 2003 roku jest Prezydentem Centralnego Związku Spółdzielczego w Bułgarii, a od 2015 roku piastuje stanowisko Prezydenta Consumer Co-operatives Worldwide. W 2022 roku został wybrany Wiceprezydentem organizacji Euro Coop, stanowisko będzie piastował do 2025 roku.
Profesor Stefanov przedstawił Zgromadzeniu Ogólnemu jasną wizję rozwoju organizacji Cooperatives Europe, a jego pomysły na nowe projekty, programy i inicjatywy są inspirujące. Jest doskonałym liderem, wspierającym młodych członków ruchów spółdzielczych, potrafiącym jednoczyć ludzi wokół wspólnego celu. Jego umiejętności budowania zespołu i dbałość o relacje międzyludzkie są nieocenione w kontekście skutecznego zarządzania. Jest aktywnym członkiem społeczności, zaangażowanym w działalność spółdzielczą, oświatową i kulturalną.
Wierzymy, że pod jego przywództwem organizacja ta będzie miała jeszcze większy wpływ na społeczność międzynarodową.
Serdecznie gratulujemy Profesorowi Stefanov wyboru na Prezydenta Cooperatives Europe, życzymy sukcesów zawodowych oraz osobistej satysfakcji z realizacji założonych zadań.