krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
150 lat Społem WSS Śródmieście w Warszawie
W warszawskim klubie Space świętowali swój wyjątkowy jubileusz członkowie i pracownicy WSS.
aaa
Uroczysta Gala 150-lecia Spółdzielczości Spożywców „Społem" w Polsce
12 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, z udziałem ponad 300 przedstawicieli spółdzielni „Społem" ...
aaa
Jubileusz 100-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni
aaa
Otwarcie nowego – największego sklepu PSS „Społem" w Kielcach
1200 metrów kwadratowych powierzchni i 26-osobowa załoga sprzedawców, a także największe stoisko mięsno-wędliniarskie wraz z serwisem serów...
aaa
Ósmy bar przy sklepie PSS Społem w Białymstoku juz otwarty.
Lokal znajduje się na części powierzchni obiektu "Pogodny" przy ul. Pogodnej 6 w Białymstoku.
aaa
Kieleckie „Społem" świętowało 100 lat działalności.
Podczas uroczystego walnego zgromadzenia członków w restauracji Winnica w Kielcach, nagrodzono kielecką spółdzielnię oraz jej wieloletnich pracowników.
Copyright by KZRSS "Społem"

Chór „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej śpiewa już 65 lat

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2019 Opublikowano: piątek, 24, maj 2019

Chór powstał, funkcjonował i funkcjonuje i śpiewa już 65 lat, bo byli i są ludzie, którzy chcieli i chcą śpiewać i to dzięki nim szczyciła się i szczyci nasza spółdzielnia, naszym Chórem „Społem".
Trzynastu pracowników spółdzielni na czele z ówczesnym Prezesem Spółdzielni śp. Juliuszem Krzyżanowskim i Kierownikiem Działu Społeczno-Samorządowego śp. Tadeuszem Mroczkowskim w kwietniu 1954r. rozpoczęło 65 letni dorobek – dorobek zespołu artystycznego jakim jest chór „Społem". Pierwszym dyrygentem i nauczycielem był śp. Konstanty Walczuk, czynił to przez 15 lat.

Chór w swojej historii wielokrotnie nagrywał swój śpiew w Polskim Radiu, w Bialskim Centrum Kultury, cztery razy występował z Filharmonią Lubelską, dwa razy z Orkiestrą Włościańską Namysłowskiego, uczestniczył w wielu festiwalach, przeglądach zawsze zajmując czołowe miejsca.
Z chóru 30 lat temu w 1989 wyłoniła się – powstała Kapela Ludowa „Społem", która gra i śpiewa na największych świętach spółdzielczych, kiermaszach, piknikach i wielu innych imprezach. Przez cały ten okres Kapelą dowodzi dyrygent chóru Pan Andrzej Charytoniuk.
Chór ma w swoim repertuarze szeroką gamę pieśni patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich, ludowych, lirycznych, a także operetkowych. Szczególnie w ostatnich latach występuje także w kościołach, często żegna odchodzących do wieczności ale też śpiewa w czasie innych uroczystości kościelnych bowiem posiada całoroczny repertuar pieśni sakralnych i religijnych. Chór śpiewał Ojcu Świętemu, Prymasowi Polski, dzieciom i seniorom, osobom niepełnosprawnym, chorym Polakom za granicą, ale nade wszystko tym, którzy kochają śpiew. Zaszczytem jest także to, że 4 lata temu nasz chór i kapela występowali na Zjeździe Krajowego Związku Spółdzielni Spożywców „Społem" który odbywał się w Wieńcu koło Włocławka.
Praca i dorobek chóru na przestrzeni minionych 65 lat były i są obecnie doceniane przez krajowe, wojewódzkie i miejskie władze państwowe, samorządowe, spółdzielcze, a także jednostki kultury.
Zawsze po koncertach tworzy się szczególny nastrój i atmosfera, wyzwala się ogromny szacunek dla chórzystów chóru „Społem".

  • sisII2019biala-podlaska
  • sisIIbiala-podlaska02