krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Kapitalne remonty „Hermesa" i Delikatesów „Społem" PSS w Białymstoku

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2016 Opublikowano: czwartek, 23, czerwiec 2016

W najbliższych miesiącach duże zmiany czekają dwa ważne obiekty sieci handlowej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białymstoku. Po zakończeniu remontu i modernizacji olbrzymią metamorfozę przejdzie „Hermes" przy ulicy Gajowej, gdzie powstanie bar, także z okienkiem dla zmotoryzowanych. Kapitalny remont i modernizację przejdą również popularne Delikatesy przy Rynku Kościuszki 25.

Od marca br. trwają prace remontowe i modernizacyjne przy „Hermesie" na Dziesięcinach. Otwarcie zaplanowano na pierwsza połowę sierpnia br. Obok sklepu z obuwiem i odzieżą, artykułami papierniczymi i gospodarstwa domowego powstanie również nowoczesny bar z 70 miejscami.
Specjalnością baru będzie tradycyjna kuchnia polska, z sukcesem funkcjonująca od lat we wszystkich barach z logo „Społem" PSS w Białymstoku.
Nowością zaś będzie okienko dla zmotoryzowanych – bar w wersji drive z zestawami lunchowymi i obiadowymi do nabycia wprost z auta. W nowym „Hermesie" zatrudnienie znajdzie około 40 osób.
Z kolei Delikatesy zostaną zamknięte w dniu 26 czerwca br. i zaraz ruszą w nich prace remontowe i modernizacyjne, które potrwają około trzech miesięcy.
Zakres prac remontowych i modernizacyjnych jest szeroki. W Delikatesach zostaną rozdzielone wejścia. Nie będzie się już wchodzić z jednego przedsionka, ale drzwi zostaną wstawione w dwóch częściach budynku. Do wnętrza sklepu prowadzić więc będą dwa przestronne wejścia. Przebudowane też zostaną zaplecza – część socjalna i magazynowa znajdujące się w piwnicy budynku, dokonana zostanie wymiana urządzeń chłodniczych oraz odświeżona zostanie elewacja i fasada budynku.
Ponadto w odnowionych Delikatesach zmieni się aranżacja i będzie nowy układ stoisk. Zakłada się, że organizacja sali sprzedażowej będzie lepsza i w wersji samoobsługowej – poza stoiskami z mięsem, wędlinami rybami czy serami, które będą podawane tradycyjnie.
W odnowionych Delikatesach zyskają klienci. Po wakacjach klienci będą mogli robić zakupy nie tylko w odnowionych wnętrzach, które nabiorą świeżego i nowoczesnego wyglądu, ale i w lepiej rozplanowanych. Ponadto klienci za całość zakupów zapłacą w jednym z czterech planowanych punktów kasowych.
Średnio rocznie białostocka „Społem" PSS na inwestycje wydaje 10 mln złotych. Tylko na remont i modernizację Delikatesów pójdzie około 3 mln złotych.