krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" WSS Śródmieście kontynuuje akcję „Właściwe odżywianie pomaga w nauce"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2016 Opublikowano: środa, 20, kwiecień 2016

W I połowie kwietnia br., w ramach zainicjowanej w roku szkolnym 2012/2013 przez Mazowiecką Agencję Handlową „Społem" i „Społem" Warszawską Spółdzielnię Spożywców Śródmieście akcji „Właściwe odżywianie pomaga w nauce", w warszawskim Przedszkolu nr 307 o nazwie „Wesołe Ekoludki" odbyło się spotkanie z dziećmi z poszczególnych grup wiekowych.

Misie, Żabki, Biedronki, Kotki, Myszki, Żyrafki czynnie uczestniczyły w prowadzonym przez dietetyka spotkaniu. Nie przypadkowa jest nazwa przedszkola, co widać po planowanych akcjach takich jak: heppening „Czyste powietrze wokół nas", czy obchodzony uroczyście „Dzień Ziemi". Podstawą kwietniowych zajęć była piramida żywieniowa, a „ilustracją" poszczególne produkty omawiane przez dietetyka. Podsumowaniem spotkania był film pt. „Tęczowe smaki, lubią wszystkie dzieciaki", przygotowany przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB" z Łysych. Dyrektor tego zakładu, Waldemar Szymczyk, jest obecny na każdym spotkaniu, a „Tęczowe parówki", produkowane przez zakład, są zalecane dla najmłodszych.
Swoje produkty dostarczyli również: Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w Warszawie – bułeczki grahamki, Bakoma sp. z o.o. – serki „Bakuś" , zawierające wapń, witaminę D, oraz kwasy Omega 3 niezbędne do prawidłowego rozwoju kości i prawidłowego funkcjonowania mózgu, Gospodarstwo Sadownicze B.W. Musiałowscy – jabłka, zaś soki bez sztucznych barwników i konserwantów „ROKO", z zawartością m. in. witaminy B6, B12 i kwasu foliowego, dostarczył ich producent Zbyszko Company Sp. z o.o. z Radomia, a warzywa i owoce dostarczyła „FRUTTA" sp. z o.o..
Ponadto trzy pierwsze firmy obdarowały uczestników spotkania gadżetami reklamowymi. Dyrektor Przedszkola nr 307, pracownicy i dzieci przekazali każdej z firm podziękowania za udział w warsztatach.