krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
150 lat spółdzielczości spożywców w Polsce.
1 lutego, dokładnie 150 lat od zarejestrowania statutu Stowarzyszenia Spożywczego „Merkury" w Warszawie...
aaa
„Społem" PSS w Śremie otworzyła Dom Handlowy „Kamienica"
W wyniku przebudowy i modernizacji dwóch należących do spółdzielni kamienic powstał niewielki dom handlowy.
aaa
Ponowne otwarcie częstochowskiego Sezamu
Należący do „Społem" PSS w Częstochowie, Spółdzielczy Dom Handlowy Sezam funkcjonuje od 1983r
aaa
Mazowieckie spotkanie samorządowców i spółdzielców
Copyright by KZRSS "Społem"

Ogłoszenie wyników XVI edycji konkursu „Menedżer-Spółdzielca 2015" i wręczenie laureatom poszczególnych rodzajów statuetek

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: wtorek, 30, czerwiec 2015

W dniu 24 czerwca br. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyły się centralne obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Były one okazją do ogłoszenia wyników XVI edycji konkursu „Menedżer-Spółdzielca 2015". Wśród laureatów konkursu znalazło się pięcioro spółdzielców ze spółdzielczości spożywców „Społem" – jeden otrzymał statuetkę „Menedżer Spółdzielca 2015", a czworo otrzymało statuetki „Prymus 2015". Jedna zaś spółdzielnia społemowska uhonorowana została nowym Medalem „Za Zasługi dla Gospodarki RP".

Poszczególne rodzaje statuetek otrzymali:

„Oskar Spółdzielczości Polskiej 2015"

– Romuald Ajchler (SLD), poseł na Sejm RP,
– Zbigniew Gawron, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zachód" w Warszawie,
– Wiktor Kolbowicz, prezes Zarządu Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami" w Ciechocinku,
– Leszek Sułek, prezes Zarządu RSP „Przełom" w Linowie.

„Menedżer-Spółdzielca 2015"

– Edmund Borawski, prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL" w Grajewie,
– Antoni Tomasz Chełmiński, prezes Zarządu Pierwszej Wojskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie,
– Stanisław Chwiej, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Nisku
– Adam Jan Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej,
– Grzegorz Engelbrecht, z Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyka" w Warszawie,
– Kazimierz Góra, wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego,
– Grzegorz Gratkowski, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zacisze" w Zielonej Górze,
– Andrzej Grzybek, wiceprezes Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego,
– Józef Lach, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Rajczy,
– Marian Łaciak, prezes Zarządu „Społem" Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców w Tarnowie,
– Anna Machała, ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku,
– Hanna Malczyńska, prezes Zarządu Spółdzielni Pracy MPW Med Instruments w Warszawie,
– Andrzej Mirosławski, prezes Zarządu Spółdzielni Produkcyjno - Handlowej „Mestwin" w Kartuzach,
– Maria Jolanta Nowak, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Kobierzycach,
– Bernard Radlok, prezes Zarządu RSP w Kuniowie,
– Aleksandra Styn, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Pucku,
– Lucjan Waśko, prezes Zarządu Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej SOPEX w Krośnie.

,,Prymus 2015"

– Irena Cieślar, wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Wiśle,
– Andrzej Czaja, prezes Zarządu Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Pruszczu Gdańskim,
– Tadeusz Dworski, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Puławach,
– Katarzyna Goc, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Osieku,
– Antoni Gołuch, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Węgierskiej Górce,
– Piotr Grabuś, prezes Zarządu RSP w Krzywiźnie,
– Mariola Grim, prezes Zarządu Rejonowej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Cieszynie,
– Krzysztof Grzelak, prezes Zarządu Rybackiej Spółdzielni „Regalica" w Gryfinie,
– Irena Jachowicz-Wróblewska, zastępca prezesa Zarządu Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna" w Bolesławcu,
– Marek Knapik, prezes Zarządu Chemiczno-Farmaceutycznej Spółdzielni Pracy „ESPEFA" w Krakowie,
– Zbigniew Konstanty Kotowski, prezes Zarządu Rolniczo-Wytwórczego Kombinatu Spółdzielczego im. Antoniego Paśki w Dębnie,
– Maria Kowalik, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Zawierciu,
– Henryk Lamża, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Raciborzu,
– Roman Miśkowiec, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Kalwarii Zebrzydowskiej,
– Grzegorz Pietruszewski, kierownik działu administracyjno-gospodarczego „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Sochaczewie,
– Ewa Reczek, prezes Zarządu Beskidzkiego Banku Spółdzielczego w Bielsku-Białej,
– Henryk Świeczkowski, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Starogardzie Gdańskim,
– Piotr Zasuń, prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Kaliszu.

„Złoty Laur Spółdzielczości 2015"

– Hanna Maria Bobyk, kierownik działu społeczno-wychowawczego MSM „Chemik" w Płocku,
– Krzysztof Kajko, prezes Zarządu BS w Kolnie,
– Krzysztof Kokoszkiewicz, doradca KZRRSP w Warszawie,
– Marek Kowalski, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Szadku.
Podczas uroczystości wręczono również spółdzielcom, przyznane przez Ministra Gospodarki, nowe Medale „Za Zasługi dla Gospodarki RP". Otrzymały je następujące spółdzielnie:
– Małopolska Spółdzielnia Handlowa „WIZAN" w Andrychowie,
– Białostocka Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Białymstoku,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Chojnie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Gorzycach,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Iławie,
– Spółdzielnia „Rolnik" SCh w Kędzierzynie Koźlu,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Koronowie,
– Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „Rolnik" w Lubawie,
– Spółdzielnia Pracy Handlowo-Produkcyjna „ROLPOL" w Radomiu,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Rykach,
– Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa „SCh" w Rzeszowie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Siemiatyczach,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Sieniawie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Słubicach,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Staszowie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Szadku,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Wilamowicach,
– „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Robotnik" w Zamościu,
– Złotowska Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna w Złotowie,
– Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Zwoleniu,
– Warszawska Spółdzielnia Handlowa „Fala",
– Pracownicy UNIFREEZE Sp. z o.o. – odznaczeni indywidualnie.