krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 20-lecia Koła Emerytów i Rencistów przy „Społem" PSS „Górnik" w Brzeszczach

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: poniedziałek, 01, czerwiec 2015

W dniu 21 maja br. uroczyście świętowano jubileusz 20-lecia istnienia Koła Emerytów i Rencistów przy „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Brzeszczach w zawsze gościnnej restauracji „Słowiańska", należącej do brzeszczańskiej spółdzielni.

W uroczystej gali wzięło udział prawie trzydzieści emerytowanych pracownic sklepów spożywczych i przemysłowych oraz pracownic administracji, zakładów gastronomicznych i piekarni, a emerytowanych mężczyzn, jak zawsze, reprezentował pan Tadziu, który w gronie pań czuje się wybornie.
Jubileuszowe święto rozpoczęła pani Lucyna Tyrna – obecna przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów, przekazując całej społemowskiej rodzinie najlepsze życzenia i podziękowania.
Pani Elżbieta Kozieł, wieloletnia była przewodnicząca Rady Nadzorczej, a także organizatorka spotkań Koła Emerytów i Rencistów oraz pełniąca obowiązki skarbnika i sekretarza Koła z wielkim wzruszeniem opowiedziała historię powstania i działalności Koła Emerytów i Rencistów przy „Społem" PSS „Górnik" w Brzeszczach.
Zebranie założycielskie odbyło się w dniu 18 maja 1995 r.
w Klubie Spółdzielczym na Osiedlu Paderewskiego w Brzeszczach, w którym uczestniczyli ówcześni członkowie Zarządu – pani Mieczysława Papuga i pani Teresa Matusiak. Podczas pierwszego spotkania emerytowani pracownicy powierzyli obowiązki przewodniczącej Koła pani Krystynie Bzibziak – emerytowanej i wielce zasłużonej byłej prezes Zarządu, zaś jej zastępczynią została wybrana pani Łucja Pasała, oddana pracownica i działaczka społeczno-samorządowa. W latach późniejszych zadania i funkcję przewodniczącej Koła przejęła pani Lucyna Tyrna, która te obowiązki pełni już ponad 10 lat. Zaś duszą tej społemowskiej rodzinki jest pani Elżbieta Kozieł, która doskonale pełni funkcję skarbnika, bowiem finanse Koła trzyma w ryzach, a składki członkowskie są zawsze ulokowane w banku na dobrych warunkach.
W swoim uroczystym wystąpieniu pani Elżbieta Kozieł ze wzruszeniem wspominała: „Nasze spotkania były i są w założeniu dalszym przedłużeniem naszej więzi ze Spółdzielnią, której każda z nas poświęciła najpiękniejsze lata swojego życia. /.../. Nadal chcemy żyć problemami i sukcesami naszej Spółdzielni. Dzięki tej skromnej działalności Koła mogliśmy prawie każdego roku wyjeżdżać na wycieczki po naszym pięknym kraju, jak również zwiedzić część Europy. /.../. Mile wspominamy te lata, które tak szybko przeleciały na dobrej zabawie
i wspomnieniach. /.../. Spotkania te są dla nas jedną z niewielu okazji, jakie
w „naszym wieku" możemy spełniać. Dzieci i wnuki, zajęte własnym życiem
i zabieganiem za pracą i płacą, niewiele czasu mogą nam poświęcić. Tak to prawda, że takie spotkania są dla nas taką miłą odskocznią, bowiem możemy spotkać się z koleżankami, z którymi pracowałyśmy, przyjaźniłyśmy się, możemy sobie powspominać, pożartować i ucieszyć się naszymi wzajemnymi spotkaniami. /.../".
Radość i zadowolenie pojawiły się na twarzach wszystkich jubileuszowych gości, gdy na stole z najlepszymi życzeniami od Zarządu „Społem" PSS „Górnik" pojawił się piękny tort z tryskającymi ognikami na cześć 20-lecia Koła Emerytów.
Prezes Zarządu Barbara Gałuszka-Przewoźnik przekazała uczestnikom spotkania serdeczne podziękowania za troskę o losy spółdzielni
i kontynuowanie spółdzielczej więzi, a także przedstawiła aktualne zadania realizowane przez pracowników spółdzielni.
Wzajemnych podziękowań, życzeń, kwiatów i toastów było bardzo dużo. Jubileuszowe spotkanie Koła Emerytów i Rencistów zakończył skromny poczęstunek
i bardzo serdeczne rozmowy, przeplatane wspomnieniami ze spotkań organizowanych w minionych latach. Rozbrzmiewały także radosne piosenki, które powstały podczas spotkań w okresie minionego już 20- lecia.