krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Kieleckie „Społem" świętowało 100 lat działalności. Podczas uroczystego walnego zgromadzenia członków w restauracji Winnica w Kielcach, nagrodzono kielecką spółdzielnię oraz jej wieloletnich pracowników.
aaa
Konferencja Społem „Rola społeczna Spółdzielczości"
To była druga z cyklu konferencji organizowanych przez KZRSS Społem z okazji 150-lecia spółdzielczości spożywców.
aaa
Jubileusz 100-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Andrychowie
W dniu 14.06.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie uroczyście obchodzono 100-lecie...
aaa
Handlowy Hermes dla „Społem"
XXI Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa...
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 70-lecia powstania Klubu Sportowego „Tęcza – Społem" w Kielcach

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: poniedziałek, 20, kwiecień 2015

W dniu 18 kwietnia 2015 roku w Sali Kongresowej Targów Kielce, w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia powstania Klubu Sportowego „Tęcza – Społem" w Kielcach, odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitnes oraz Pucharu Polski w wyciskaniu klasycznym leżąc.

Klub Sportowy „Tęcza – Społem" w Kielcach powstał w maju 1945 roku przy Zakładach Wytwórczych „Społem", a od 1949 roku nieprzerwanie związany jest że „Społem" Powszechną Spółdzielnią Spożywców w Kielcach. W 1971 roku, dzięki pomocy ówczesnego Centralnego Związku Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Handlu i Spółdzielczości oraz czynów społecznych mieszkańców Kielc, powstał w mieście piękny obiekt sportowy. Najważniejszymi sponsorami Klubu Sportowego „Tęcza – Społem" do dnia dzisiejszego są „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców i Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Kielcach.
Warto podkreślić, że przez 70 lat zawodnicy tego klubu zdobyli 770 medali w samych sportach siłowych, z tego 80 medali – w imprezach międzynarodowych.
Funkcje prezesów Zarządu Klubu w minionych latach pełnili między innymi prezesi Zarządu „Społem" PSS w Kielcach: Krzysztof Nawrot i Helena Gontarz, którzy zostali uhonorowani statuetkami jubileuszowymi Klubu Sportowego „Tęcza – Społem".