krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Jubileusz 70-lecia powstania Klubu Sportowego „Tęcza – Społem" w Kielcach

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2015 Opublikowano: poniedziałek, 20, kwiecień 2015

W dniu 18 kwietnia 2015 roku w Sali Kongresowej Targów Kielce, w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia powstania Klubu Sportowego „Tęcza – Społem" w Kielcach, odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitnes oraz Pucharu Polski w wyciskaniu klasycznym leżąc.

Klub Sportowy „Tęcza – Społem" w Kielcach powstał w maju 1945 roku przy Zakładach Wytwórczych „Społem", a od 1949 roku nieprzerwanie związany jest że „Społem" Powszechną Spółdzielnią Spożywców w Kielcach. W 1971 roku, dzięki pomocy ówczesnego Centralnego Związku Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Handlu i Spółdzielczości oraz czynów społecznych mieszkańców Kielc, powstał w mieście piękny obiekt sportowy. Najważniejszymi sponsorami Klubu Sportowego „Tęcza – Społem" do dnia dzisiejszego są „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców i Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem" w Kielcach.
Warto podkreślić, że przez 70 lat zawodnicy tego klubu zdobyli 770 medali w samych sportach siłowych, z tego 80 medali – w imprezach międzynarodowych.
Funkcje prezesów Zarządu Klubu w minionych latach pełnili między innymi prezesi Zarządu „Społem" PSS w Kielcach: Krzysztof Nawrot i Helena Gontarz, którzy zostali uhonorowani statuetkami jubileuszowymi Klubu Sportowego „Tęcza – Społem".