krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

WSS Śródmieście oraz „Mokpol" wśród partnerów wspierających 60. Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Sportowej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: wtorek, 17, czerwiec 2014

W dniach 7-8 czerwca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Arena Ursynów" odbyły się 60. Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Sportowej, Skokach na Trampolinie i Skokach na Ścieżce. Wśród partnerów wspierających Mistrzostwa znalazły się: „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście i Spółdzielnia Spożywców „Mokpol", a wśród patronów medialnych znalazł się Magazyn Krajowej Rady Spółdzielczej „Tęcza Polska".

Występy młodych adeptów sztuki akrobatycznej zachwycały zgromadzonych w hali widzów. Przy dopingu swoich rówieśników i oklaskiwani rzęsistymi brawami widowni uczestnicy mistrzostw prezentowali swój akrobatyczny dorobek na najwyższym poziomie.
Czym jest akrobatyka ? Na to pytanie odpowiedział w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Południe" prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Akrobatyki Sportowej, Jan Wieteska: „W życiu tak jest, że człowiek kocha to co piękne, fascynujące, co porusza wyobraźnię i wzmaga ekspresję. Właśnie dlatego parę lat temu, tak można powiedzieć, zakochałem się w akrobatyce . To bez wątpienia fascynująca dyscyplina. Harmonia ruchu, ekwilibrystyka, niewiarygodne połączenie poszczególnych elementów ćwiczenia, siła i technika. Wszystko to tworzy piękny pokaz". To prawda, na jubileuszowych mistrzostwach te słowa w pełni się potwierdziły.