krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Zmarła Przewodnicząca Rady Nadzorczej „Społem" PSS w Białej Podlaskiej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: poniedziałek, 02, czerwiec 2014

Nadzieja MaksymiukW dniu 8 maja br., po ciężkiej chorobie, zmarła Nadzieja Maksymiuk – przewodnicząca Rady Nadzorczej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej. Miała 73 lata.

Pani Nadzieja Maksymiuk urodziła się w czasie II wojny światowej, w 1940 r., w Husince koło Białej Podlaskiej, w rodzinie rolniczej. Gdy miała 2 lata Niemcy zabrali jej ojca jako zakładnika do obozu koncentracyjnego w Lublinie na Majdanku, gdzie został zamordowany. Matka sama prowadziła gospodarstwo rolne i wychowywała dzieci.
Po ukończeniu Szkoły Podstawowej uczęszczała do Technikum Rachunkowości w Białej Podlaskiej, które ukończyła w 1958 roku. Wtedy podjęła pierwszą pracę zawodową w bialskiej „Społem" PSS, jako sprzedawca, a po dwóch latach została kierownikiem sklepu. Po przerwie w pracy związanej z wychowaniem dzieci, przez 6 lat pracowała w „Argedzie".
W 1970 r. wróciła do „Społem" PSS w Białej Podlaskiej, gdzie pracowała do 1990 roku. Była referentem, inspektorem handlowym, zaopatrzeniowcem, specjalistą, kierownikiem Działu Obrotu Towarowego, kierownikiem transportu, jako kierownik zajmowała się także sprawami organizacyjno-prawnymi, organizacją pracy, by zakończyć pracę ponownie jako kierownik Działu Obrotu Towarowego.
Po zakończeniu pracy w bialskiej „Społem" PSS, przez 3 lata prowadziła sklep w systemie ajencyjnym.
W czasie pracy zawodowej przez wiele lat działała w organach nadzorczych „Społem' PSS w Białej Podlaskiej. Przez 23 lata była członkiem Rady Nadzorczej pełniąc funkcje: przewodniczącej komisji, zastępcy przewodniczącego i przewodniczącego. Przewodniczącą Rady Nadzorczej była od 2006 roku aż do śmierci.
W nekrologu Nadziei Maksymiuk, podpisanym przez Radę Nadzorczą, Zarząd, Pracowników i Chór „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej, napisano m.in.:
„Spółdzielnia straciła wspaniałą kobietę, pracowitego i życzliwego człowieka, niezwykle zaangażowanego spółdzielcę, patriotkę która bardzo kochała swoją Ojczyznę – Polskę.
Chór „Społem" stracił chórzystkę, która wraz z mężem śpiewała w nim przez ponad 25 lat.
Śp. Nadzieja – Przewodnicząca – Pani Nadzia była osobą niezwykle aktywną. Było jej pełno w naszej spółdzielni, działalności charytatywnej, w mieście, na osiedlu, na działce i wszędzie tam gdzie trzeba było zaznaczyć, że trzeba coś zrobić, pomóc, wyrazić swoje zdanie.
Mówiła ciągle: „zobaczycie będzie dobrze, będzie lepiej". Uczyła nas optymizmu: „posłuchajcie mnie, bo to mówię ja, Nadzieja". (...).
. Śp. Nadzieja Maksymiuk była i pozostanie niedościgniona w swojej aktywności, pracowitości, rzetelności i ukochaniu spółdzielczości, ukochaniu „Społem" – swojej spółdzielni.
Działając przez wiele lat w organach nadzorczych naszej spółdzielni nie planowała schodzić ze spółdzielczej drogi, widziała ludzi, spółdzielnie i jej miejsce w gospodarce miasta i kraju.
Często jednak czuła się zawiedziona, że kapitalizm jest tak drapieżny, że liczy się tylko pieniądz. (...).
Zrobiła w swoim życiu tak wiele, dla nas, dla naszej spółdzielni. Dziękujemy, niech spoczywa w spokoju".